Баскеташи БиХ на Европском првенству!

На свом првом наступу на квалификационом турниру, "змајеви" савладали Шведску, домаћина Румунију и Литванију.

Кошарка 03.07.2018 | 18:45
Новоформирана репрезентација БиХ у баскету остварила је сјајан успјех на квалификационом турниру у румунској Констанци, побиједивши у обје утакмице групне фазе такмичења, а затим и у четвртфиналу, чиме је изборен пласман на Европско првенство, које ће бити одржано управо у Румунији од 14. до 16. септембра.

Бх. баскеташи прво су савладали Шведску 21:15, а затим и домаћина турнира Румунију 20:13, чиме су заузели прво мјесто у групи Ц. Затим су у четвртфиналу били успјешнији од Литваније 16:12, те се у полуфиналу придружили Србији, Пољској и Шпанији, који ће играти на ЕП.

БиХ су на овим мечевима представљали Алдин Делмо, Ади Бамбур, Недим Мустафица и Никола Будић из Кнежева, који је био најзаслужнији за пласман у финале, с обзиром да је у четвртфиналном дуелу против Литванаца постигао чак девет од 16 поена БиХ.

На ранијим турнирима у Андори и Француској, уз домаћина ЕП Румунију, на завршни турнир пласирали су се Словенија, Мађарска и Швајцарска, те Русија, Белгија, Летонија и Француска.

Баскет је све популарнији спорт, а вриједи истаћи да ће од 2020. године први пут бити укључен на Олимпијске игре.

Извор: мондо.ба