Будућност ОПЕТ пала, Морнар на корак до титуле!

Баранима потребна још једна победа против евролигаша, за прву титулу у историји клуба!

Кошарка 27.05.2018 | 13:15
Барани су и трећи пут заредом у последњих месец дана били бољи од актуелног шампиона АБА лиге, други пут у финалу плеј-офа Суперлиге и сада их од титуле дели само једна победа: Морнар - Будућност 93:85!

Као и пре два дана у Морачи, јунак утакмице био је Дерек Нидам, који је убацио 41 поен!

Осми овосезонски окршај два најбоља црногорска кошаркашка састава прошао је без драматичне завшрнице захвалујући сјајном финишу домаћина који је серијом 9-0 побегао на 84:76 непуна три минута пре краја, а онда рутински сачувао стечену предност!

До те серије углавном је била изједначена борба, уз повремене периоде доминације једног или другог састава. Почетак меча није најављивао срећан крај по домаћина, јер се Будућност серијом 11-0 одлепила у 7. минуту на 16:7. У финишу прве деонице, међутим, разиграо се Нидам и спречио госте да направе озбиљнију разлику.

Плеј Морнара и црногорске репрезентације био је дуго једини расположени појединац у редовима Морнара (до 15. минута постигао 22 од 32 поена Морнара уз пет тројки), али његова блистава партија није била довољна Баранима да изађу из минуса који је у неколико наврата достизао осам, а једном и девет поена.

У финишу полувремена тројке су погодили и Рос и Мугоша, па је домаћин са четири везана поготка иза линије 6,75 у 19. минуту стигао до изједначења (40:40).

У другом полувремену игра је изгубила на ритму због превеликог броја фаулова, што је мање пријало гостима који су остали без шута са дистанце (једину тројку у другом полувремну за Будућност постигао Данило Николић у 38. минуту!). Управо је овај детаљ скупо коштао Подгоричане јер су, упркос сјајној одбрани, почели да губе резултатску иницијативу након три везане тројке Мићовића почетком трећег квартала.

У финишу ове деонице, Барани су поенима Нидама и Роса први пут стигли до озбиљније предности (71:63). Будућност је, међутим, одмах узвратила серијом 9-0 након чега се до 36. минута играло у ритму кош за кош, када су Луковић па Рос у контри закуцали, а Мићовић тројком и Мугоша из доскока дигли разлику на 84:76, што је, испоставило се, био преломни период меча.

У последња два минута Подгоричани нису добили прилику да запрете преокретом, па ће се у понедјељак од 20:15 у Морачи борити за опстанак у финалној серији а Морнар за свој први шампионски пехар.

Морнар - Будућност 93:85 (18:23, 26:24, 27:18, 22:20)

ШУТ ЗА ТРИ: Морнар 13/23, Будућност 7/14 СКОКОВИ: Морнар 22+10, Будућност 13+1

МОРНАР: Павићевић, Ћалић, Мићовић 18 (4/5 за три), Нидам 41 (5/9 за три), Мијовић, Павић 2, Вујошевић 1, Мугоша 5, Рос 13 (3/4 за три), Врањеш, Баки, Луковић 13.

БУДУЋНОСТ: Ивановић 19, Славковић, Су. Шеховић 3, Баровић 7, Се. Шеховић 4, Старовлах, Гордић 14, Илић 4, З. Николић 4, Гибсон 6, Лендри 9, Д. Николић 15.

Извор: мондо.ме