Цвајта: Нирнберг одбранио друго мјесто!

Славље може да почне! Дер клуб се враћа у Бундеслигу после четири године. . . !

Фудбал 23.04.2018 | 23:38
Нирнберг је остварио најважнију победу у другом делу сезоне! Славни клуб тукао је као гост Холштајн у Килу (3:1), одбранио друго место и славље полако може да почне. Са пет бодова вишка уочи последња три кола Дер клуб је апсолутни фаворит за улазак у Бундеслигу.

Чета Михаела Келнера показала је вечерас како игра прави шампионски тим. Када је било најтеже, када су их многи отписали услед неколико неочекиваних ремија последњих недеља - отишли су у госте и победили највећег конкурента за улазак у виши ранг. Од преосталих девет бодова Нирнбергу су сада потребна још само четири како би осигурао пласман у елиту после четири године таворења у Цвајти.

Деветоструки шампион Немачке летео је вечеарс на крилима искусног везисте Хана Беренса, стрелца два гола, односно четири у последња четири кола. Беренс је погодио за 2:1 у 25. минуту, а онда и за потврду тријумфа почетком другог дела. Претходно је предност Нирнбергу донео Аустријанац Маргритер у 9. минуту, а поравна Шиндлер са беле тачке три минута касније.

Холштај у наредна два кола решева своју судбину пошто игра са два врло снажна тима. Прво против Инголштата, а онда и против лидера из Дизелдрофа. Никога не би требало да изненади уколико после вечерашњег неуспеха момци из Кила остану и без трећег места, односно баража...