ЕЛ: Басконија разбила Бамберг, Недовић славио с Уникахом!

Кошаркаши Уникахе победили су у напетој завршници Барселону са 95:91 у 27. колу Евролиге, док се Басконија приближила Топ 8 победом над Бамбергом 103:79.  Басконија разбила Бамберг, Звезда нема ни математичке шансе за четвртфинале Евролиге! Окончано је свако надање црвено-белих, ако је уосталом и постојало после пораза у Атини од Панатинаикоса.  Недовић и Суарез бацањима срушили Каријеву Барселону.

Кошарка 21.03.2018 | 23:20
Најефикаснији у Уникахи је овог пута био Данијел Диес са 21 поеном, а Немања Недовић је убацио 13 кошева и имао три скока и четири асистенције.

Драган Милосављевић је на паркету провео нешто више од минута и постигао је два поена уз једну украдену лопту за Уникаху.

Барселона је у меч ушла фуриозно и већ после тројке Ертела за 17:5 показала колико озбиљно жели победу.

Вачински и Алберто Дијас тројкама успоравају налет "Блаугране", која до краја прве деонице чува предност од шест поена 25:19.

Уникаха је у наставку успела да сустигне противника и до полувремена преокрене на 49:46. У трећој нови пад и узлет Уникахе која је од -8 дошла до +8 за само пет минута.

У последњој четвртини су ишли и до максималних +15 (84:69), али се Барселона вратила и ушло се у пенал завршницу у којој је превладао тим Ђоана Плазе за 11. победу у Еврлоиги. Барселона има само девет победа и 18 пораза.

Није била то утакмица која је могла да донесе било шта једној од екипа, али су шпански такмаци одиграли за престиж и као победник над Барселоном изашла је Уникаха из Малаге на свом паркету резултатом 95:91.

Барселона је деловала далеко у појединим деловима меча, током последње деонице Уникаха је водила и до 11 поена. Ипак, тим Светислава Пешића се вратио у последњем минуту пришао на два поена заостатка (89:87), а онда је Немања Недовић дао два слободна бацања на седам секунди пре краја и практично преломио утакмицу. На крају је и Карлос Суарез задржао мирну руку и домаћи навијачи су могли да славе.

Недовић је на овој утакмици играо 22 минута. За то време постигао је 13 поена (3/6 за два, 1/4 за три, 4/4 са пенала), а додао је томе и три скока и четири асистенције.

Драган Милосављевић играо је врло мало, два минута, и за то време је стигао да постигне два поена и украде једну лопту.

Барселона је на овој утакмици могла да рачуна на Анта Томића који је убацио 22 поена и имао 11 скокова и две асистенције. Јако добра партија.

Поред њега истакли су се и Едвин Џексон и Петери Копонен са по 13 поена, односно Адријан Моерман са 12.

Басконија је озбиљно "загризла" у борби за осмо место са Макабијем. Већ од старта и серије 10:0 није попуштала гас па су саиграчи Луке Митровића мало шта могли да ураде да би зауставили Џејсона Грејнџера и Илимана Диопа. Први је убацио 17, а други 16 поена за победника.

У Бамбергу је Никос Зисис имао 17, а Рики Хикман 14 поена. Дејан Мусли је за 23 минута имао осам поена, а Лука Митровић за упола мање минута четири поготка.

Басконија је већ до краја прве деонице имала +13, да би до полувремена Бамберг успео да смањи и са 50:39 оде на полувреме. Дебакл је настао у трећој деоници, а Басконија је имала и 33 поена предности после коша Диопа за 86:55.

Басконија после тријумфа има 14 победа и 13 пораза и на осмом је месту, док је Бамберг 13. са 10 победа и 17 пораза.

Басконија се поиграла са Бамбергом и лагано дошла до победе од 103:79. Ово је 14. победа за тим из Виторије у досадашњем делу Евролиге што је три више од Црвене звезде (11) на три кола пре краја уз бољи међусобни скор. Чак иако буде круг са Макабијем, Звезда не би била осма. То значи да су црвено-бели овом утакмицом остали и без математичких шанси за пласман у четвртфинале Евролиге. А ида није, Звезда до краја укршта копља с Фенербахчеом, Реал Мадридом и ЦСКА.

Елем..

Колико се на овој утакмици није постављало питање победника говори чињеница да је Басконија после 10 минута игре водила са 13 поена предности. Мало се касније тргнуо Бамберг, али је Басконија у трећој деоници додатно појачала ритам и отишла на јако, јако велику предност.

Последњих 10 минута није ни морало да се игра. Било је то врло лако, практично се домаћи играчи нису ни ознојили.

Њих ће до краја лигашког дела чекати велика борба са Макабијем из Тел Авива у трци за позицију број осам и улазак у четвртфинале.

Најефикаснији код Басконије на овом мечу био је Џејсон Грејнџер са 17 поена. Дејан Мусли убацио је шест поена уз четири скока, а Лука Митровић четири поена уз два скока.

Ако Басконија као осмопласирани тим буде играла против ЦСКА у плеј-офу, неће Армејцима бити нимало лако...

/Дијаз 21 - Томић 22/

ТАБЕЛА: ЦСКА 22-5, Фенербахче 19-8, Олимпијакос 18-9, Реал 16-11, Жалгирис 16-11, ПАО 16-11, Химки 16-11, Басконија 14-13 (плеј-оф), Макаби 13-14, Уникаха 11-16, Звезда 11-16, Валенсија 10-17, Бамберг 10-17, Барселона 9-18, Армани 9-18, Ефес 6-21.