ПОР: Тандем Мартинс - Дост држи Спортинг високо!

Рио Аве није имао шансе у Лисабону.

Фудбал 19.03.2018 | 12:45
Спортинг не да треће место. У трци за титулу практично су остали без неких озбиљних шанси, али очигледно лисабонски Лавови имају јак мотив да не дозволе четвртопласираној Браги да их претекне. Екипа Жоржа Жезуса мање-више рутински је на свом стадиону изашла на крај са Рио Авеом и победила са 2:0 у последњем дуелу 27. кола Примеире.

По један погодак у оба полувремена био је довољан Спортингу за јубиларну, 20. победу у првенству, а уједно је уписао 19. меч заредом без пораза на свом стадиону.

Сјајну акцију извели су домаћи уочи првог гола. Бас Дост је петом одложио лопту Желсону Мартинсу, а овај је после дриблинга шутирао веома паметно у доњи десни угао.

Осам минута пре краја утакмице био је ред да се Мартинс реваншира Холанђанину. Прошао је по десној страни и послао лопту на петерац, а Дост је рутински срекнуо главом у мрежу.

То је фудбалерима Рио Авеа био пети узастопни пораз у шампионату, али ваља напоменути да су у тој серији и неуспеси против још два португалска великана, Бенфике и Порта.

ПОРТУГАЛ 1 - 27. КОЛО