СП: Треће злато за Кевина Мајера у годину дана!

Француски атлетичар Кевин Мајер освојио је златну медаљу у седмобоју на дворанском Светском првенству у Бирмингему.

Остали спортови 04.03.2018 | 11:45
Мајер је до злата стигао с освојених 6.348 бодова.

Французу је ово треће злато у последњих годину дана, после дворанског Европског првенства у Београду марта прошле године и Светског првенства на отвореном у августу у Лондону.

Канађанин Дамјан Ворнер освојио је сребро, а за победником је заостао само пет бодова.

На трећи степеник победничког постоља попео се Естонац Мајкел Ујбо са 6.265 бодова.

Кшчот најбољи на 800 метара! Пољски атлетичар Адам Кшчот освојио је вечерас златну медаљу у трци на 800 метара на дворанском Светском првенству у Бирмингему.

Он је трку завршио за минут, 47 секунди и 47 стотинки.

Сребрна медаља припала је Шпанцу Саулу Ордњесу, који је кроз цољ прошао за 1:48,01, док је бронзу освојио Британац Екиот Џајлис (1:48,22).