ПЛ БиХ: Побједе Жеље, Зрињског и Широког!

Актуелни шампион Босне и Херцеговине освојио сва три бода у Добоју код Какња, Широки Бријег протутњао Витезом, а Жељезничар минималцем савладао Слободу.

Фудбал 24.02.2018 | 20:45
Жељо је стигао до нове, 15. побједе у Премијер лиги БиХ и задржао бод предности у односу на мостарски Зрињски, који је такође славио у 20. колу.

Изабраници Адмир Аџема су дуго ломили незгодне Тузлаке на "Грбавици", а гол одлуке постигао је дефанзивац Даниел Граовац у 63. минуту након гужве у казненом простору и лоше реакције одбране Слободе.

Имали су и гости са "Тушња" неколико добрих прилика, а најбољу су пропустили у 90. минуту кад је Борислав Терзић са три метра био непрецизан.

Нису посустали ни мостарски "племићи", који су у гостима савладали Младост резултатом 1:2.

Фудбалери са стадиона "Под Бијелим бријегом" су у финишу првог дијела практично осигурали побједу головима Немање Билбије и Милоша Филиповића.

Тим из Добоја код Какња у наставку успио само да постигне почасни погодак преко Аднана Шећеровића и пружи прилику бањалучком Борцу, да евентуалном побједом над Крупом у недјељу, стигне до добре позиције у трци за пласман у Лигу за шампиона.

Тамо ће сигурно играти Широки Бријег, који је декласирао домаћи Витез (1:4), а сав посао су гости са "Пецаре" завршили већ у првих 45 минута након што су домаћу мрежу Ивана Тирића тресли Славко Бралић, Јосип Ћорић и Иван Барабан.

Почетком другог дијела Стјепан Лончар погодио је за 0:4, док је једини стријелац у финишу за Витез био Иван Станић.