То се чекало! Нирнберг на врху Цвајте!

Великан из Баварске победио у дербију Дуизбург - 3:1 (2:1).

Фудбал 18.02.2018 | 16:30
Превелики је клуб Нирнберг да би таворио у Цвајти. Ако му је прошлог понедељка измакла победа у Хамбургу против Санкт Паулија за прво место (0:0), данас није. На свом терену, пред својом верном публиком Дер Клуб је савладао у дербију одлични МСВ Дуизбург са 3:1 и преузео лидерску позицију од Фортуне.

Два тима после 23 одиграних кола имају исти број бодова (по 44), али је Нирнберг први због боље гол-разлике. Данас је почело како се само пожелети може, после непажње одбране гостију судија је показао на белу тачку, а прецизан је био Хано Беренс већ у осмом минуту. Исти играч мајсторски је побегао одбрани Дуизбурга у 23. и на пас Паласиоса повисио на 2:0.

Успео је Дуизбург да се врати у меч после лошег почетка, а један од најбољих фудбалера гостију Мориц Стопелкамп је у 41. минуту лепим ударцем левицом смањио на 1:2. Ипак, да победа Нирнберга и пласман на челну позицију не дођу у питање побринуо се вероватно најбољи фудбалер Цвајте ове сезоне Едуард Левен који је прелепим ударцем са 20 метара поставио коначних 3:1 за домаћине у 72. минуту.

Овај пораз ипак неће угорзити Дузибург који и даље има шансе да се домогне трећег места и баража, док се у Нирнбергу надају да ће се вратити коначно у Бундеслигу и то директно после четири године таворења у нижем рангу.

Важне победе забележили су данас и Брауншвајг и Динамо из Дрездена који су минимално савладали своје ривале па су побегли из опасне зоне. Посебно леп погодак постигао је капитен Ајнтрахта Кен Рејхел који је још једном показао разорну левицу коју поседује.