Куп БиХ: Игокеа одбранила трофеј!

Кошаркаши Игокее убједљивом побједом 94:76 над Какњем четврти пут заредом освојили Куп БиХ.

Кошарка 17.02.2018 | 22:30
Двадесет минута трајала је неизвјесност у финалу Купа БиХ између Какња и Игокее, а онда је актуални освајач показао да не жели да преда трофеј.

Одличном игром у другом полувремену Игокеа је стигла до побједе 94:76 и шестог трофеја Купа БиХ у својој историји.

Најзаслужнији за тријумф игокее били су Рикић са 18 поена, док су Јевтовић, Љубичић и Поњавић постигли по 16 поена.

У екипи Какња најефикаснији су били Божовић са 24 и Талић са 16 постигнутих поена

ТОК МЕЧА:

Ношени подршком домаће публике кошаркаши Какња су за двије и по минуте повели 7:0, али је услиједила реакција екипе Драгана Бајића, који, интересантно, није тражио тајм-аут.

Поњавић је тројком преокренуо на 8:7, да би Игокеа до истека пете минуте повела и 11:7.

Гости су направили малу разлику, али је Максимовић тројком смањио на 17:16, да би прве четвртина била завршена резултатом 19:18.

Почетком друге четврине Игокеа серијом 6:0 стиже до 15:18, а онда је стала.

На другој страни погађали су Мирковић, Максимовић, а онда је Талић погодио тројку и Какањ је серијом 9;0 преокренуо на 27:25.

Гајић је успио да украде једну лопту и изнуди неспортски фаул, али је промашио оба бацања, па је Игокеа тек у наредном нападу изједначила на 27:27.

Нову серију Какња 6:0 прекинио је Радивојевић тројком за 33:30, а до краја полувремена разлика је износила један посјед, да би Артис изједначио на 39:39.

У другом полувремену потпуно другачија слика на терену и доминација Игокее.

Екипа Драгана Бајића направила је домах серију 11:0, а кошаркаши Какња тек након пет минута постигли су прве поене.

„Игоси“ су врло брзо дошли на двоцифрену предност, а када је Шибалић погодио тројку за 62:48 био је то знак за аларм домаћих и тренер Јосип Панџа звао је тајм аут.

Кратко опуштање Игокее искористио је Какањ и предвођен раположеним Талићем и управо његовом тројком стигао је до серије 9:0 и накратко вратио неизвјесност.

Она међутим није дуго трајала, у завршници утакмице предност игокее расла је и до „плус 23“, да би на крају поенима са слободних бацања Какањ смањио на коначних 94:76.