СЛС: Побједе Земуна, Војводине, Чукаричког...

Одлична Воша на дебију Столице! Фудбалери Војводине победом против Вождовца почели други део сезоне и еру под вођством Илије Столице. Чукарички сигуран против Мачве, Рад и Радник поделили бодове. Одличан старт и убедљива победа Земуна! Екипа Земуна победила је са 3:0 Борац из Чачка у 23. колу Суперлиге Србије.  Земун све даље од дна табеле.  Успешан старт другог дела сезоне за Горњоварошане.

Фудбал 18.02.2018 | 08:00
Изабраници Милана Милановића на одличан начин су кренули други део сезоне и налазе се на 12. месту са 24 бода.

Са друге стране Борац очекује грчевита борба за останак у лиги, пошто имају само бод више од последњепласираног Рада.

У 10. минуту играч клуба из Чачка Амер Дуповац постигао је аутогол и екипа из Горње Вароши дошла је до предности.

До новог гола у мрежи Борца чекало се 25. минута – стрелац у 35. минуту био је Денић. Са тим резултатом отишло се и на паузу.

Коначан резултат поставио је исти играч (Денић) у 64. минуту. Ово је била шеста победа Земунаца, док је Борца претрпео 16. пораз.

Земун у наредном колу гостује Партизану, док Борац дочекује нишки Раднички.

Добра "залиха" Земуна са почетка сезоне истопила се током октобра и новембра када је тим из Горње Вароши ређао поразе, али пролеће је лепо почело за фудбалере Милана Милановића.

Земун је пред својим навијачима био бољи од још једног од ривала за опстанак, чачанског Борца, а са нова три уписана бода боље све мање је и брига о повратку у нижи ранг такмичења у ком су боравили претходних десет година.

ЗЕМУН - БОРАЦ 3:0 (2:0)

Горњоварошани су повели у 10. минуту преко талентованог литванског фудбалера Јустаса Ласицкаса, да би до полувремена, прецизније у 39. минуту, искусни нападач Дејан Денић дуплирао предност против тима из свог родног града.

На крају, био је немилосрдан према свом некадашњем тиму када је у 64. минуту дошао до свог четвртог гола ове сезоне.

Бодове спаса Борац ће морати на тражи на другом месту...

Чука сигурна са Мачвом, Војводина победила "Змајеве"! Фудбалери Чукаричког победили су Мачву на Бановом брду са 2:0, у 23. колу Суперлиге Србије. Одлична Воша на дебију Столице. Фудбалери Војводине победом против Вождовца почели други део сезоне и еру под вођством Илије Столице. Чукарички сигуран против Мачве, Рад и Радник поделили бодове.

Чукарички је тако искористио пораз Спартака и избио на треће место на првенственој табели са 41 бодом, једним више од клуба из Суботице.

Стрелци су били Самјуел Овусу и Дарко Пушкарић. Мачва је на 12. позицији са 24 бода.

Фудбалери Војводине победили су Вождовац у Новом Саду са 2:0, после чега су те две екипе изједначене на табели са по 36 бодова.

Рад и Радник играли су на Бањици нерешено 1:1. Рад је последњи на табели са 15 бодова, колико имају и Борац и Јавор, док је Радник са 26 на 10. месту.

Илија Столица преузео је Војводину на крају првог дела сезоне и том приликом обећао је да ће све учинити да од Новосађана направи тим спреман да "вечитим" београдским ривалима помрси рачуне у будућности.

Тражио је само стрпљење од навијача и подршку од управе.

Млади стручњак прешао је на клупу Новосађана из Вождовца, екипом која му се прва нашла на путу. Меч Војводине и "змајева" проглашен је и дербијем 23. кола, а више успеха на "Карађорђу" имали су домаћини.

Војводина је победила 2:0 (0:0), головима Лазара Зличића у 50. и Винсента Езеа у 71. минуту.

После првог дела у којем није било голова, "лале" су начеле Београђане после пет минута игре. Зличић је добио лопту на око 30 метара од гола противника, повукао је мало, а онда снажно шутирао, довољно да савлада Марка Кнежевића, голмана Вождовца.

Питање победника било је решено у 71. минуту после велике грешке одбране "змајева". Кнежевић је одиграо до Небојше Гаврића, који се налазио на 16 метара од гола. Лош пријем није искористио Зличић, Кнежевић је изашао као победник из мат ситуације, али се лопта одбила до Винсента Езеа, чији је посао био да је проследи у небрањени део мреже.

Фудбалер из Нигера је на почетку године стигао из Металца и однах се новосадаској публици представио голом.

Задовољни вођством Новосађани су се опустили у финишу меча, а гости пропустили три одличне прилике да смање предност и крај утакмице учине узбудљивим.

Овим тријумфом Војводина и Вождовац су изједначени на седмом месту са по 36 бодова.

Чукарички се пробио на треће место после рутинске победе против Мачве - 2:0.

Није се дуго чекало на први гол. Почетно испитивање снага прекинули су Марко Доцић и Самјуел Овусу на уласку у 14. минут. Доцић је пронашао саиграча у казненом простору, овај се ослободио двојице чувара и прецизним ударцем по земљи матирао Филиповића.

После Два узастопна корнера за "брђане" Пушкарић је у 47. минуту повисио на 2:0. Штопер Чукаричког је најбоље реаговао у гужви и ногом спровео лопту у мрежу. Претходно је лопту у казнени простор убацио Доцић и тако забележио своју другу асистенцију.

Рад је остао на зачељу, али има исто бодова као и Јавор - 15. "Грађевинари" су водили против Радника после 45 минута, међутим екипа из Сурдулице је у другом делу меча успела да изједначи.