ШПА: Барсини лаки голови, али тешка побједа!

Дмитровић није могао против Суареса, Еибар завршио са десеторицом! Фудбалери Барселоне победили су Еибар са 2:0 у 24. колу шпанске ЛаЛиге на гостујућем терену.  Фантастични Дмитровић није могао ништа код момента Месијеве генијалности и инстинкта Суареза! Барселона у најјачем саставу тешко до победе на врућем гостовању против одличног Еибара.

Фудбал 17.02.2018 | 20:15
Еибар се показао као добар противник Барселони која је победом отишла на +10 у односу на другопласирани Атлетико Мадрид, а српски голман Марко Дмитровић бранио је за домаћи састав.

Укупно гледано, Еибар је више шутирао ка голу Барселоне него обрнуто (13 према 10), а "Блауграна" је повела голом Луиса Суареса у 16. минуту.

Меси је послао прецизно додавање кроз средину, Суарес је изашао испред голмана кога је рутински предриблао и пласирао лопту у мрежу.

Седмопласирани Еибар је до краја остао са десеторицом на терену јер је други жути картон у 66. минуту добио Орељана, а и тренер домаћих Хосе Мендилбар је морао на трибине одлуком судија.

Ђорди Алба је у 88. минуту поставио коначан резултат утакмице јер се после покушаја Месија нашао на правом месту и покупио одбитак који је одбранио српски голман Марко Дмитровић.

Барселона са 62 бода остаје далеко испред осталих на првом месту, док је Еибар седми са 35 бодова.

Наставила је Барселона пут ка титули у Примери, али није јој било лако да дође до три бода против Еибара у гостима.

Погодак Луиса Суареза у 16. минуту, после сјајног додавања Леа Месија, значајно је олакшао посао, међутим, имао је и домаћин шта да покаже у овом мечу. Често су нападали играчи Еибара, претио је Јапанац Такаши Инуи, а сигурност добрим одбранама уливао Марко Дмитровић.

Српски голман, ипак, није могао два пута да заустави шутеве гостију у 88. минуту. Одбранио је покушај Месија, али је Алба натрчао на одбијену лопту и поставио коначан резултат - 2:0.

Овом победом, Каталонци су изједначили рекорд из сезоне 2010/11. у којој, такође, нису били поражени у Примери 31 узастопну утакмицу!

Притисак је сада поново на фудбалерима другопласираног Атлетико Мадрида, који ће у недељу против Атлетик Билбаа на домаћем терену пробати да смање заостатак на седам бодова.

Никоме није пријатно када гостује на стадиону Ипуруа, па ни великој Барселони у најјачем саставу! Лидер Примере је морао добро да се помучи да слави на једном од најтежих гостовања у Шпанији и да сломије отпор храброг Еибара за победу од 2:0. Изјендачила је рекорд Гвардиолине генерације из сезоне 2010/11 по броју узастопних лигашких мечева без пораза. Барса није поражена 31 меча заредом у Примери,

Али за Барсу је најбитније да се кући враћа са победом и да опет има 10 бодова више од првог ратиоца Атлетика који се понадао да може да закува трку за титулу. Довољан је био моменат генијалности Леа Месија и убитачни инстинкт расног стрелца Луиса Суареза да Барселона нађе рецепт за отпор Еибара и пошаље лопту иза леђа нашег Марка Дмитровића. Али и Дмитровић, и Еибар могу да буду поносни како су одиграли против Барселоне и какав су отпор пружили. Погтово у последњих скоро пола сата када су остали са играчем мање после искључења Орељане, а онда и тренера Мендилибара. Чак су и тада имали неке лепе прилике за изједначење...

Еибар је агресивно ушао у меч, имао добре шансе, али га је онда пресекао генијалан потез ЛеаМесија у деветом минуту. Аргентинац је спектакуларном асистенцијом лансирао Суареза на Дмитровића у 16. минуту, а Уругвајац је лажњаком преварио српског голмана, заобишао га и постигао водећи гол.

Наставио је Еибар са храбром игром, нападао и био бољи ривал! Али је и Дмитровић блистао у дуелима са нападачима Барселоне, док је Меси погодио стативу за 2:0. Еибарову судбину је запечатио Орељана у 66. минуту. Нервозни Чилеанац је глупо зарадио други жути картон и оставио саиграче на цедилу. После тога је Барселона доминирала, мада је и Еибар имао две солидне шансе. У последњих пола сата је на голу домаћих блистао Марко Дмитровић!

Одбранио је три зицера, а два пута је у ситуацијама један на један заустављао Леа Месија. Међутим, после те друге одбране се лопта одбила на ногу Ђордију Алби, није било Еибарових играча да изблокирају и леви бек је запечатио тријумф Барселоне.