ШПА: Севиља се спремила за Јунајтед!

Андалужани славили без проблема против Лас Палмаса - 2:1.

Фудбал 17.02.2018 | 15:30
Севиља је у високом лету прелетела Канарска острва и савладала дављеника Лас Палмас са 2:1. Изабраницима Винћенца Монтеле овај меч је требало да послужи као загревање за окршај Лиге шампиона са Манчестер Јунајтедом који се игра средином недеље, а план је испуњен пошто су бодови придодати на конто.

Да ће се андалузијски тим сладити данас било је јасно у 35. минуту када је Бен Једер испратио акцију Пабла Сарабије и после одбитка донео предност гостима. Када је у 50. асистент код првог гола Сарабија повисио на 2:0 изгледало је да је посао готов, али је Лас Палмас тек тада почео да игра.

Успео је дављеник у Примери да се врати у живот и то захваљујући поготку Џонатана Каљерија са беле тачке у 82. минуту после прекршаја Мексиканца Мигела Лајуна, али је Севиља у завршници одбранила предност и победу.

Новим тријумфом Севиља се пробила на пето место, док је Лас Палмас и даље у опасној зони, али са два бода мање у односу на Леванте што није недостижно.