БЕЛ: Брижова јалова побједа, Стандард преко Купа напада Европу!

Тим из Лијежа раним голом практично решио исход реванша.

Фудбал 08.02.2018 | 23:28
Фудбалери Брижа нису успели да надокнаде три гола минуса, али су ипак остварили јалову победу над Стандардом - 3:2 (1:1).

Пред немогућим задатком били су фудбалери некадашњег шампиона Белгије у реваншу полуфинала Купа Белгије, али су се храбро борили до самог краја. Да посао буде још тежи и компликованији побринуо се Португалац из редова Стандарда - Орландо Са. Његов погодак већ у петом минуту учинио је да Бриж практично наредних 85 минута проведе у готово безнадежном лутању, из којег су опет извукли победу.

Можда би утакмица имала још неизвеснији ток да је гол за изједначење стигао раније, али он је виђен тек у 42. минуту, када је Ханс Ванакен пронашао пут до мреже. Следећи гол домаћин пао је у 63. минуту преко Абдулаја Дијабија и већ тада било је јасно да су шансе за чудо готово непостојеће.

За миран сан фудбалера Стандарда побринуо се Рено Емонд у 72. минуту, па је тако и спектакуларан погодак Јордија Класија неколико тренутака касније био само протоколаран.