Симоновић и Карасев одвели Зенит у четвртфинале Еврокупа!

У одлучујућем мечу пао Торино!

Кошарка 08.02.2018 | 09:15
Кошаркаши Зенита обезбедили су пласман у четвртфинале Еврокупа пошто су у окршају са директним конкурентом Торином били бољи и то резултатом 87:73 (18:22, 18:25, 29:9, 22:17).

У Торину је домаћин против Зенита у директном окршају за друго место у групи Ф тражио победу са 12 поена разлике.

Италијански представник је на полувремену био сасвим близу жељене предности (47:36), али су гости из Санкт Петербурга већ у трећој четвртини направили преокрет и онда славили убедљивим резултатом 73:87.

Репрезентативац Србије Марко Симоновић допринео је успеху са 14 поена, четири скока, три асистенције, једном украденом лоптом и једном блокадом. Бивши крилни играч Црвене звезде шутирао је тројке 3/9.

После доста неизвесности у првој четвртини утакмице, изгледало је да би Торино могао да направи чдуо пошто је повео са великих 14 поена вишка (47:33). Ипак, тројком Кајла Кјурика на истеку првог дела Зенит је најавио оно што се догодило недуго затим - потоп домаћина!

Зенит је одиграо врхунску трећу четвртину и исту завршио с огромних 29:9, што је клубу из Санкт Петербурга донело преокрет и вођство од девет поена пред завршних десет минута (65:56). А у наставку Торино је храбро положио оружје, пошто Зенит није дозволио да се резултат поново окрене и држао растојање готово све време на двоцифреним бројкама.

У победничком саставу Сергеј Карасев постигао је 17 поена (3/8 за три), док је иза њега био Марко Симоновић са 14 поена (3/9 за три). Кјурик је убацио 13, а Јевгениј Воронов 12 поена. Код домаћинаДијанте Герет је скупио 21, а Ламар Патерсон 17 поена.