ЕЛ: ПАО није издржао у Истанбулу!

Фенерова мирна рука у финишу! Марко Гудурић меч завршио са девет поена.  Кошаркаши Фенербахчеа савладали су Панатинаикос 67:62 у дербију 18. кола Евролиге.  ЦСКА немилосрдно "гази", Жељко победио "своје"! Московљани "почистили" Ефес у 18. колу Евролиге, Фенер у неизвесној завршници бољи од Панатинаикоса

Кошарка 17.01.2018 | 21:10
Првак Европе је меч преломио серијом 5:0 у последњем минуту, при резултату 61:60, а кључна је била добра одбрана турског тима у последњем кварталу.

У трећој победи Фенера у низу Марко Гудурић је имао девет поена (3/4 два, 1/4 три) уз по два скока и асистенција за 20 минута на паркету.

Фенер је предводио Џејсон Томпсон са 14 поена и седам скокова, одличан је био и Јан Весели са 12 поена и осам ухваћених лопти, док је Костас Слукасдодао 11.

С друге стране, ПАО је носио Крис Синглтон са дабл-даблом од 14 поена и 12 скокова, али га је достојно пратио само Ник Калатес са 13 поена и седам проигравања.

Фенер се овом 12. победом у сезони изједначио са атинским великаном, на две победе од лидера ЦСКА. У петак Фенер чека гостовање градском ривалу Ефесу, док ништа лакши посао неће имати ПАО, јер дочекује ЦСКА.

Жељко Обрадовић победио је “свој” Панатинаикос. Фенербахче је у узбудљивој завршници у Истанбулу савладао грчког великана са 67:62 у дерби утакмици 18. кола Евролиге и наставио серију тријумфа која сада траје шест мечева у свим такмичењима.

Панатинаикос се одлично држао у Улкер арени, у последњу четвртину је ушао са три поена предности (50:47), али је Фенербахче у последња три минута ипак оправдао улогу фаворита и показао да, ако ништа друго, у овом тренутку има јаче живце.

Бред Вонајмејкер је на уласку у последњи минут меча започео серију домаћих, а наставили су Луиђи Датоме и Костас Слукас са пенала, па је актуелни шампион Европе одбранио свој паркет.

Репрезентативац Србије Марко Гудурић утакмицу је завршио са девет поена, Џејсон Томпсон је убацио 14 уз седам скокова, а Јан Весели додао је 12 поена и осам ухваћених лопти.

Само су двојица играча у Панатинаикосу имала двоцифрен кошгетерски учинак - Крис Синглтон дао је 14, а Ник Калатес 13 поена.

Атински "зелени" држали су се до последњих 40 секунди у игри (60:61), када је Бред Вонамејкер одлучио питање победника јединим кошем постигнутим на мечу (63:60). Кејси Риверс је у следећм нападу промашио цео обруч, а Луиђуи Датоме и Костас Слукас са слободних бацања ставили су тачку на тријумф, док је Ник Калатес успео да ублажи пораз.

Фенер су предводили Џејсон Томпсон са 14 погодака, Јан Весели који је имао 12, уз осам скокова и Костас Слукас са 11 поена.

Марко Гудурић је за 20 минута проведених на паркету уписао девет поена, уз по два скока и асистенције.

Код Панатинаикоса најбољи су били Крис Синглтон са 14 погодака и 12 ухваћених лопти и Ник Калатес који је уписао 13 погодака и имао седам асистенција.

Фенербахче се новом победом изједначио са Панатинаикосом по броју победа и пораза. Оба тима сада имају скор 12-6.

За евролигаше нема одмора, јер одмах после 18. кола игра се и 19. коло. Ти мечеви су на програму сутра и прекосутра.

Кошаркаши ЦСКА демонстрирали су снагу на гостовању Арманију у прошлом колу од којег се Италијани још оправљају (107:81), а онда су и код куће "очитали" још убедљивију лекцију Ефесу.

Московљани су у 18. колу Евролиге славили против турског клуба још већом разликом - 110:79 (35:21, 23:25, 23:15, 29:18).

ЦСКА је тако задржао лидерску позицију у Евролиги са 14 победа и четири пораза.

Против Ефеса су сјајно шутирали из даљине (шут за три поена 18/27), а најбољи су били Кори Хигинс са 21 поеном, Серхио Родригез уписао је 16, а Нандо Де Коло 15, уз седам асистенција.

Код гостију истакао се Брок Мотум са 19 поена, док је Владимир Штимац такође приказао сјајну партију.

Бивши репрезентативац Србије забележио је "дабл-дабл" учинак - 10 поена и 12 скокова, а уписао је и две асистенције, три блокаде, украдену лопту, уз две изгубљене, завршивши дуел са највећим индексом корисности  у обе екипе - 25.

Валенсија – Барселона 81:76

ТАБЕЛА: ЦСКА 14-4, Олимпијакос 13-5, Панатинаикос 12-6, Фенербахче 12-6, Реал 11-6, Жалгирис 11-7, Химки 10-8, Макаби 9-9, Басконија 8-9, Уникаха 7-10, Звезда 7-11, Бамберг 7-11, Барселона 6-12, Валенсија 6-12, Ефес 5-13, Армани 4-13.

Извор: моззартспорт/Мондо.рс