ЕЛ: Олимпијакос разбијен у Шпанији - 32 разлике!

Вицешампион Европе убедљиво изгубио на гостовању Басконији.  Олимпијакос се распао у Баскији! Шта се догађа с екипом Јаниса Сфаиропулоса?

Кошарка 12.01.2018 | 22:30
У другој четвртини постигли су само девет поена, у трећој су примили чак 36. Та два податка са семафора довољна су да опишу у којим тренуцима су атински црвено-белих "склизнули" у један од својих најубедљивијих пораза у Евролиги:

БАСКОНИЈА - ОЛИМПИЈАКОС 86:54 (16:21, 20:9, 36:14, 14:10)

С обзиром на коначни резултат, изненађујуће звучи информација да су Пирејци имали предност до 16. минута, када је домаћин у Виторији кренуо у снажну серију, којом је резултат 29:30 брзо претворен у 50:34 (23. минут), па у 69:40 крајем треће деонице.

Јоанес Војтман постигао је 19 поена за домаће, Родриг Бобоа и Венсан Поарје убацили су по 13, у вечери у којој је њихова Басконија и дотукла и надскочила госте из Грчке (43:28). На другој страни нико није могао да заустави јак налет Басконије, што доказују и лоши тимски проценти шута за три поена 5/30 и чињеница да је само Јоргос Принтезис био двоцифрен међу гостима (13 поена, 6 скокова).

Примера ради, Вангелис Манцарис (6 п) погодио је једну тројку из осам шутева, а Василис Спанулис завршио је меч са шест поена, осам асистенција и пет изгубљених лопти.

Басконија (8-9) је овим тријумфом дошла на корак заостатка за осмопласираним Химкијем, а Олимпијакос је сада трећи, са истим скором и као и другопласирани Панатинаикос, 12-5.

Ау, какав распад Олимпијакоса?!

Црвено-бели из Пиреја гостовали су Басконији у Евролиги и поражени су с 86:54. Да, екипаЈаниса Сфаиропулоса дала је само 54 поена. Не може се тако озбиљно играти утакмица Евролиге.

То је искористила Басконија и везала другу победу после четири везана пораза. Високи играчи Баска су одиграли добру утакмицу. Јоханес Војтман је дао 19 поена, док је Венсан Појрије убацио 13 (9ск) колико је дао и Родриг Бобоа.

Код Олимпијакоса је једино Јоргос Принтезис дао двоцифрен број поена - 13, сви остали су били испод.

Наш Никола Милутинов дао је шест поена и имао је четири скока. Спанулис је имао шест поена и осам асистенција.

Једна од лошијих утакмица Олимпијакоса ове сезоне. И други везани пораз у свим такмичењима.