ЕП: Исланд замало прокоцкао +10!

Рукометаши Исланда савладали су Шведску 26:24, у интересантном скандинавском дербију на премијери Европског првенства у Хрватској.

Остали спортови 12.01.2018 | 21:15
Исланђани су доминирали против "браће" Викинга у Сплиту од почетка меча, јаком одбраном и распуцаним нападом одмах су повели 6:1, у првом полувремену максимално имали +9 (14:5), а средином другог стигли и до највећих +10 (21:11).

Тада су Исланђани почели да се опуштају, Шведска је у року од неколико минута преполовила дефицит (23:18), али није имала снаге ни времена за више од часног пораза од два гола разлике.

Исланд је предводио Олафур Андрес Гудмундсон са седам голова (14 шутева), а пратили су га Рунар Карасонм, Гудјон Валур Сигурдсон и Арнор Тор Гунарсон са по пет. На голу је сјајан био Бјоргвин Пал Густавсон са 14 одбрана.

У саставу Шведске најефикаснији је био Јим Готфридсон са шест голова (12 шутева), док је четири дао Симон Јепсон. Микаел Апелгрен је имао 11 интервенција.

У другом мечу Групе А у Сплиту, од 20:30 у дербију су се састали Хрватска и Србија.

Група А, И коло:
Шведска – Исланд 24:26 (8:15)
20:30 Хрватска – Србија

У другом мечу који је отворио ЕУРО 2018. било је знатно драматичније, а Белорусије је успела да савлада Аустрију 27:26 у Групи Б која се у другој фази укршта са Групом А у којој је Србија.

Белоруси су константно водили у Поречу, али су током првог полувремена максимално било на два гола разлике. Средином другог успевају да стигну до +4 (19:15), те буду на дистанци 2-4 гола до саме звршнице када Аустријанци смањују на само гол заостатка (23:22).

Међутим, Белорусија је успевала да одоли ривалу у ситуацијама када је Аустрија имала нападе за изједначење, те на крају забележила вредну победу у групи у којој су још Француска и Норвешка.

Белорусију је предводио Уладзислау Кулеш са седам голова, пет је постигао Барис Пухуски, док је Вјачаслав Салдаценка имао 13 одбрана између статива.

Најефикаснији у саставу Аустрије био је Микола Билик са осам голова, а пет је постигао рођени Баранин Јанко Божовић. Испред гола је одличан био Томас Бауер са 14 интервенција.