ШПА - Куп: Барса уништила Селту за 1/4-финале!

Тако то ради Лео Меси! Без Лионела Месија Барселона је успела само да ремизира у Вигу, са Аргентинцем у тиму, разбила је Селту у Купу краља.  Пола сата Барсиног бруталног фудбала за потпуни потоп Селте! Тако то ради Барселона.

Фудбал 11.01.2018 | 23:44
Каталонци су савладали Селту 5:0 (4:0) у реванш мечу и пласирали се у четвртфинале такмичења.

Меси је меч решио у року од 15 минута, са два гола и асистенцијом за Ђордија Албу у периоду 13-28. минута.

Три минута касније на 4:0 повисио је Луис Суарес, да би коначно тачку ставио Иван Ракитић три минута пре краја, на асистенцију Дембелеа, показавши да је 1:1 у Вигу из првог меча био само лош дан.

Претходно су се у четвртфинале Купа краља пласирали фудбалери Севиље и Еспањола.

Севиља је након 2:0 у Кадизу, савладала нижелигаша и на свом терену са 2:1, за лаган пролазак у наредну фазу.

Домаћин је повео преко Бен Једера у 31. минуту, а пласман је "оверио" Кореа у 54. Гости су ублажили елиминацију голом Гарсије пет минута пре краја.

С друге стране, Еспањол је након пораза код куће од Левантеа са 2:1, славио 2:0 у предграђу Валенсије и преокретом стигао до осам најбољих.

Јунаци гостујућег тима из Барселоне били су Лео Баптистао и Морено головима у првом полувремену.

У четвртфинале Купа краља пласирали су се: Барселона, Севиља, Еспањол, Реал Мадрид, Алавес, Виљареал, Атлетико Мадрид и Валенсија.

Селти изгледа није у првој утакмици осмине финала баш било потребно да мотивише Барселону за реванш. Каталонци су у вечерашњу утакмицу ушли са пуним гасом и задали тежак ударац екипи Хуана Карлоса Унзуеа. Срећом по госте из Вига тај урагански налет трајао је само пола сата, када је на семафору стајало. Домаћин је тада спустио гас, па је тек у завршници меча поставио коначан резултат - 5:0 (4:0).

Најважнији део утакмице у потпуности су обележили Лионел Меси иЂорди Алба. Њих двојица су били креатори пресликаних акција у 13. и 15. минуту, када је у улози егзекутора био Меси, а онда се Аргентинац у 28. минуту одужио свом левом беком за асистенције. Комплетан потоп Селте у тим тренуцима утакмице заоркужио је лукави Луис, који је пресекао додавање Пјонеа Систа и савладао немоћног Серхиха Алвареза.

Лионел Меси је вечерас избио на 10. место најбољих стрелаца у историји Купа краља са 46. постигнутих погодака, док је Алба вечерас дошао до цифре од осам асистенција у сезони, а чак седам су биле спаковане управо за Месија.

Барселона је повукла ручну кочницу у наставку утакмице, није толико нападала, али није баш превише дозвољавала противнику да дође до лопте. Валверде је у наставку утакмице одморио Пикеа, Месија и Инијесту, а посебну пажњу публике привлачио је Усман Дембеле, који се трудио да упише првенац у дресу каталонског великана, али није успео. Коначан резултат у самој завршници меча поставио је Иван Ракитић.

Код гостију је у другом полувремену заиграо Немања Радоја, који је донекле успео да повеже везни ред свог тима и спречи праву катастрофу Селте.