ЕЛ: Олимпијакос - то је рутина, то је моћ! Славили Реал и Химки!

Пета у низу, нико више не памти Реалову кризу! Краљевски клуб рутински славио против Макабија. Химки победио у Немачкој и побегао Звезди! У 16. колу Евролиге кошаркаши Химкија забележили врло важну победу у Бамбергу. Химкијев велики брејк! Швед дао 28 поена у Бросе Арени! Важно славље састава Јоргоса Барцокаса. Олимпијакос бољи од Арманија. . . Пирејци без већих проблема савладали Армани - 87:80.

Кошарка 05.01.2018 | 23:00
То је рутина, то је моћ, то је лакођа побеђивања! То је Олимпијакос. Вечерас смо још једном видели зашто је тим из Пиреја један од главних фаворита за одлазак на фајнал-фор у Београду.

Олимпијакос није дозволио изненађење у дворани Мира и Пријатељства, пошто је рутински славио против Арманија - 87:80.

Можда разлику у квалитету не одсликава коначан резултат, али тријумф Пирејаца се ни једног тренутка није доводио у питање. Олимпијакос је у првој четвртини стекао 10 поена вишка, а потом само увећавао резултатаски суфицит.

Тренер Сверопулос поново је дозирао минутажу Билију Спанулису који је за 20 минута на паркету убацио 14 поена. Најефикаснији у редовима домаћина били су Папаниколау и Кајл са 15 поена.

Армани није могао да издржи ритам грчког вицешампиона. Манекени су се спасили у последњој четвртини. Најбољи код италијанског представника био је Гаудлок са 20 поена.

Олимпијакос је с пола гаса прешао преко Арманија.

Црвено-бели из Пиреја победили су пред својим навијачима 87:80 (26:17, 22:17, 22:19, 17:27) и тако се поново на врху табеле изједначили са московским ЦСКА. После 16. кола обе екипе имају по 12 победа, односно једну више од Панатинаикоса.

Све је било решено већ после 20 минута, јер су Грци први део утакмице добили са 14 поена разлике, а у последњи период ушли и са 17.

Ипак, гости су се у последњој четврти, јединој коју су добили, потрудили да у завршницу унесу мало драме, али је она у последњем минуту изостала после поена Василиса Спанулиса.

Армани је успео да приђе на "минус пет" 80:85 и то је од екипе из Милана било све. Костас Папаниколау и Кајл Вилџер су постигли по 15 поена за победнички састав, док је Спанулис убацио 14, а имао је и седам асистенција.

Ендрју Гаудлок је прорадио у последњој деноцији и на крају је био први стрелац меча са 20 поена. Владимир Мицов је убацио 11, а записао је још четири скока.

Да ли је Црвеној звезди у борби за Топ 8 више одговарала победа Химкија или Бамберга биће познато на крају регуларног дела...

После 16 одиграних евролигашких кола - Химки је испред црвено-белих (9-7), док је Бамберг иза (6-10). Руси имају две победе више (9:7), док Немци заостају за један тријумф.

Бамберг – Химки 70:74 (26:26, 16:14, 16:16, 12:18).

У изједначеном мечу тим из московске области имао је више концентрације у финишу и заслужено славио.

Међу стрелцима неприкосновен био је Алексеј Швед са 28 поена и шест асистенција. Стефан Марковић је убацио седам за 33 минута, ухватио је пет лопти и уписао четири асистенције.

Дорел Рајт је меч завршио са 20 поена, док је Дејан Мусли имао два.

Велика победа Химкија у Бросе Арени! Састав Јоргоса Барцокаса стигао је до изузетно важног брејка у Бамбергу, чиме је дошао до деветог славља у Евролиги, па се сада прилчно комонто осећа на седмом месту на табели елитног такмичења – 70:74.

Најефикаснији актер утакмице и најзаслужнији за победу гостујућег тима био је сјајниАлексеј Швед, који је убацио 28 поена у кош ривала. Сјајни руски репрезентативац се још једном доста разбациовао са лоптом, имао је чак 14 промашаја из игре, али је ипак био један од оних који су Барцокасов тим повукли ка слављу у кључним тренуцима.

Двоцифрени у Химкију били су још Томас Малком (16 поена) и Тајлер Ханикат (10), док је код домаћина најефикаснији био Дорел Рајт са 20 постигнутих поена.

Гости су утакмицу преломили у последњој четвртини. Да ће стићи до славља наговестили су серијом 15:2 која је кренула у финишу треће деонице и завршила се на почетку четврте. Домаћин се вратио у игру серији 9:1, али је Химки ипак успео да обезбеди поенима Ханикатаи Џејмса Андерсона.

Реал је био убедљив против Макабија 93:81, иако је Лука Дончић одиграо један од слабијих мечева ове сезоне са тек 11 поена, четири асистенције и три скока.

"Краљевски" клуб је предводио ветеран Фелипе Рејес са 14 поена и пет скокова, 13 је додао Факундо Кампацо, док је у рекету доминирао Волтер Таварес са дабл-даблом од десет поена и 12 ухваћених лопти.

Немоћни Макаби предводио је Пјер Џексон са 29 поена, шест скокова и пет асистенција, а достојно га је пратио само Артсјом Парахускис са 16 поена и осам ухваћених лопти.

Пораз од Црвене звезде почетком децембра као да је упалио сигналну лампицу за упозорење у редовима Реал Мадрида, који је након меча са српским шампионом прво изгубио након продужетка у Пиреју, а онда везао пет везаних победа у елитном такмичењу – 93:81.

Екипа Пабла Ласа је одиграла још један тимски меч, у којем је на крају најефикаснији био најискуснији Фелипе Рејес са 14 постигнутих поена, док су двоцифрени били Кампацо (13),Дончић (11), Таварес (10) и Томпкинс (10).

Са друге стране су од остатка екипе у огромној мери одкакали Пјер Џексон, најефикаснији играч утакмице са 29 постигнутих поена и Парахуски са 16.

Мадриђани су разлику направили у трећој четвртини, коју су добили резултатом 21:10, док су питање победника и дефинитивно решули у последњој деоници, а онда рутински меч привели крају. Краљевски клуб је сада на четвртом месту са учинком од 10 поеба и шест пораза, док Макаби има по осам победа и пораза, а налази се на осмој позицији.

Реал - Макаби 93:81

ТАБЕЛА: ЦСКА 12-4, Олимпијакос 12-4, Панатинаикос 11-5, Жалгирис 10-6, Фенербахче 10-6, Реал 10-6, Макаби 8-8, Химки 9-7, Басконија 7-9, Уникаха 7-9, Звезда 7-9, Бамберг 6-10, Барселона 6-10, Валенсија 5-11, Армани 4-12, Ефес 4-12.

Извор: мондо.рс/моззартспорт/Б92