АБА: Мега преокрет у Љубљани!

Изабраници Дејана Милојевића у последњих седам минута утакмице направили серију 23:7 и однели бодове из "Стожица"!

Кошарка 05.01.2018 | 21:40
После тројке Домена Лорбека за 62:53 у 34. минуту, екипа Мега Бемаxа налазила се на корак од четвртог узастопног пораза у АБА лиги.

Испоставило се да је то био моменат после кога се све преокренуло!

Мега је у наредна три минута направила серију 9:0, изједначила на 62:62 слободним бацањима словеначког репрезентативца Влатка Чанчара, а затим и повела тројком Костје Мушидија - 64:65.

Сјајни Никола Ребић у 39. минуту је донео гостима предност од 66:68 и након тога се Олимпија више није вратила. Мушиди је тројком уз фаул 70 секунди пре краја повећао на 67:72, чиме је задао одлучујући ударац "змајчекима".

Олимпија - Мега 69:76 (18:15, 18:15, 18:19, 15:27)!

Вечерашњи ривали сада су изједначени на табели са скором 5-10 и имају по три победе више од МЗТ Скопља, које у последњих седам кола улази са минималним изгледима да избегне испадање.

ОЛИМПИЈА: Кастрати, Барбарић, Радуловић 8, Тратник 6, Оливер 8 (14ск, 3укр), Шпан 7 (5ас), Бубнић, Баџим 4, Морган 10 (7ск), Лорбек 16, Бетл 2 (4ск, 4ас, 4изг), Хроват 8 (4ас, 6укр, 5изг).

МЕГА: Мушиди 11, Ребић 19 (7ас, 5укр), Синовец 7, Чанчар 9 (10ск), Јарамаз, Битадзе 12 (10ск), Јовичић, Лазић 9 (12ск), Копривица 5, Самарџиски, Фундић 4 (5ск), Капетановић.

Извор: мондо.рс