АБА: Љубичић са Игокеом "уништио" МЗТ!

Игокеа је у првом мечу данашњег програма 15. кола АБА лиге савладала МЗТ у Скопљу.

Кошарка 05.01.2018 | 20:00
Игокеа славила у Скопљу и гурнула првака Македоније у правцу испадања из АБА лиге.

Екипа Игокее искористила је идеалну прилику да прекине низ од пет пораза на гостовањима у оквиру АБА лиге.

Изабраници Драгана Бајића одиграли су добар меч против убедљиво последњег на табели, МЗТ Скопља (скор 2-13), који у петак предвече ниједном није био у вођству.

МЗТ - Игокеа 68:77 (16:19, 17:17, 19:17, 16:24)!

"Игоси" су након уводна четири минута имали 11 поена предности, али је МЗТ брзо ухватио прикључак и на полувреме се отишло при вођству Игокее од 33:36.

У трећој четвртини се "запалио" Марко Љубичић, бивши играч МЗТ. Постигао је три тројке, био права напаст у одбрани, одузимао лопте, терао противничке играче на грешке и његова ангажованост је подигла цео тим. Пробудио се Вук Радивојевић, а потом и Данило Шибалић, који је погодио важну тројку.

Ипак, домаћин је био свестан важности утакмице, па је уз помоћ "живописних" минута одмора Жељка Лукајића овај квартал окончао са само поеном заостатка.

Последњу четвртину је поенима и пожртвованом игром у одбрани отворио Ђорђе Милошевић, а Игокеа је наметнула свој ритам који МЗТ више није могао да прати. Серијом од 7:0 повели су резултатом 55:64, редом су погађали Љубичић, Шибалић, па Малколм Ли, који је са клупе донео додатни квалитет Бајићевој екипи.

Игокеа (скор 6-9) у следећем колу дочекује Партизан (7-8) и тај меч на програму је 14. јануара.

Игокеа је прекинула низ од пет везаних пораза у гостима.

Изабраници Драгана Бајића су одиграли одличан мечу Скопљу, гдје домаћин ниједном није био у вођству. Кључни период за Игокеу у овом мечу је била посљедња четвртин у којој је "тројка" почела да слуша Марка Љубичића, Данила Шибалића и Вука Радивојевића.

МЗТ - Игокеа 68:77 (16:19, 17:17, 19:17, 16:24)

Игокеа је сјајно отворила меч, првенствено у одбрани из које су долазили до лаких поена из транзиције и већ након уводна четири минута имали су 11 поена разлике. До краја прве четвртине домаћини су првенствено индивидуалним акцијама Бојана Трајсковског, Дамјана Стојановског "пришли" на три поена разлике.

Прва половина другог периода је протекла у доста изједначеној игри у којој је Игокеа није испуштала вођство. Већ средином четвртине "Игоси" су направали осјетнију предност, седам поена разлике, али су опет дозволили Трајковском да се "ослободи" па се на одмор отишло при вођству Игокее од три поена разлике, 33:36.

У трећој четвртини се "запалио" Марко Љубичић. Бивши играч екипе из Скопља је постигао три тројке, био права напаст у одбрани, одузимао лопте, тјерао противничке играче у "глупе" грешке и генерално његова ангажованост је подигла цијели тим. Пробудио се Радивојевић, а потом и Шибалић који је погодио важну тројку.

Ипак, играчи МЗТ-а свјесни позиције у којој се налазе су уз помоћ "живописних" минута одмора Жељка Лукајића овај квартал окончали са једним поеном заостатка.

Посљедњу четвртину је сјајно поенима и пожртвованом игром у одбрани отворио Ђорђе Милошевић. Игокеа је наметнула свој ритам који је МЗТ није могао да прати. Редом су почели да погађају Љубичић, Шибалић, па на концу Малком Ли који је са клупе донио додатни квалитет екипи Драгана Бајића.

Марко Љубичић је предводио своју екипу са 21 поеном, двоцифрени су још били Милошевић и Радивојевић са 11, а Шибалић 10 постигнутих поена.

МЗТ је имао пет играча са двоцифреним бројем постигнутих поена. На ефикаснији је био Стојановски са 14 постигнутих поена, док су Лалић, Трајковски и Мавра постигли по 12 поена.

Сљедећу утакмицу у АБА лиги Игокеа игра 14. јанура када у Лакташе долази Партизан.

МЗТ СКОПЉЕ: Мајсторовић 2, Лалић 12, Пенов, Симоновски 3, Минчев 3, Трајковски 12 (6ск), Спасојевић 10 (5ск), Стојановски 14 (4ас), Маслинко, Мавра 12 (4ск, 7ас, 4изг).

ИГОКЕА: Поњавић 1 (5ск), Ли 8, Гајић, Глоговац, Николић, Милошевић 11 (5ас), Јевтовић 9 (5ск), Радивојевић 11, Љубичић 21 (4ск, 4укр, 3изг), Шибалић 10, Рикић 6.

Партизан - Задар 95:87

Табела: Звезда 12-2, Будућност 12-2, Цедевита 11-3, ФМП 7-7, Игокеа 6-9, Морнар 7-7, Задар 7-8, Партизан 7-8, Цибона 6-8, Олимпија 5-9, Мега 4-10, МЗТ 2-13.

Извор: мондо.рс/мондо.ба