ПЛ: Венгера на јубилеј изнервирале судије!

Неопрезност Чејмберса, реми Арсенала с фењерашем! Фудбалери Арсенала одиграли су нерешено са фењерашем на табели Премијер лиге, екипом Вест Бромвич Албиона 1:1, у 21. колу Премијер лиге. Дискутабилан једанестерац у 88. минуту меча након играња руком Калума Чемберса поштено је изнервирао Арсена Венгера.  Чејмберс као Деда мраз, Арсенал испустио тројку у Мидлендсу! Вест Бромвич освојио бод на испраћају 2017. године.

Фудбал 31.12.2017 | 19:45
Арсенал против последњепласираног тима елитног ранга Енглеске није био убедљив, а ВБА је имао неколико прилика, које није искористио.

Већа узбуђења виђена су у последњих десетак минута утакмице када је трећи пут у последњих неколико утакмица као спас могао да се појави Алексис Санчес иако га још од летос сви селе из Арсенала.

Санчес је у 83. минуту извео слободан ударац са двадесетак метара, лопта је прошла кроз живи зид, закачила Меклина и ушла у гол. ВБА је од тог тренутка имао неколико напада и најбољу прилику је дочекао већ у 89. минуту.

Чејмберс на левом боку неспретно игра руком у свом казненом простору после центаршута Киерана Гибса, Мајк Дин свира пенал, а Џеј Родригес шутира по средини и погађа за 1:1.

Тобџије су после новог ремија, петог у сезони прескочили Тотенхем на петом месту ПЛ са 38 бодова, док је ВБА сада 19. испред Свонсија са 16 бодова.

Бод за Арсенал на јубилеју Арсена Венгера...

Повеле су "тобџије" у 83. минуту голом Алексиса Санчеза, али је дискутабилан једанаестерац пет минута касније у поравнање резултата претворио Џеј Родригез.

Арсен Венгер је ове недеље "оборио" рекорд Сера Алекса Фергусона по броју мечева у којима је водио тим у Премијер лиги (811), с тим да је Шкот водио Манчестер јунајтед и пре него што је оформљена енглеска лига какву данас познајемо.

ВБА - АРСЕНАЛ 1:1 (0:0)

Гледали смо "напорну" утакмицу без већих шанси добрих 80 минута, с тим да је у неколико наврата добро покушао Александер Лаказет, а вођство Арсеналу донео је Алексис Санчез из слободног ударца који је сам изборио.

Истина, имао је Чилеанац среће да се лопта коју је послао кроз "живи зид", али само у висини колена, идеално одбије од Меклејна и преварио Бена Фостера на голу ВБА.

Арсенал ипак није дошао до победе пошто је у 88. минуту судија Мајк Дин показао на једанаестерац након играња руком Калума Чемберса, кога је Киран Гибс погодио у руку са два метра удаљености, али за искусног арбитра ту није било дилеме.

Бунио се Арсен Венгер код четвртог судије, али ништа о жалби - Џеј Родригез је прецизно извео једанаестерац...

Француском менаџеру једино можемо да пожелимо боље суђење у 2018. години.

Арсенал не би био Арсенал кад не би упрскао ствар на крају. А управо то је урадила екипа Арсена Венгера у утакмици којом је спустила завесу на 2017. годину. Лондонске Тобџије су на гостовању Вест Бромвичу одиграле 1:1 у утакмици 21. кола Премијер лиге.

Имаће за чим да жале навијачи Арсенала, пошто је њихова екипа водила до 89. минута, али је онда Калум Чејмбер руком дирао лопту у свом казненом простору, а судија је показао на белу тачку.

Мирне живце имао је Џеј Родригез који је са 11 метара погодио тачно тамо где је било потребно да обрадује навијаче клуба из западног Мидлендса.

А мало пре тога деловало је да је Арсенал решио утакмицу и да ће уписати нову тројку непосредно пре доласка Деда мраза.

Играо се 83. минут када је Алексис Санчез постигао сјајан гол из слободног ударца, а лопта је одсела таман са унутрашње стране десне стативе.

Ипак, када се све сабере, према статистици, шутевима ка голу и ономе што се дешавало на терену, можда је овај реми и најпоштенији резултат, онако, у празничном стилу да нико не буде несрећан.

ВБА: Фостер - Гибс, Еванс, Хегази, Досон - Бари, Ливермор, Брант (од 72. Криховјак), Филипс (од 72. Меклејн) - Робсон-Кану (од 75. Нијом) и Родригез.

АРСЕНАЛ: Чех - Кошћелни (од 72. Мертесакер), Чемберс, Мустафи - Колашинац (од 37. Мејтланд-Најлс), Вилшир, Џака, Бељерин - Ивоби (од 74. Велбек), Санчез и Лаказет.