АБА: Задар декласирао МЗТ!

Американац убацио 8 тројки! Кошаркаши Задра декласирали су МЗТ резултатом 105:80 у првом мечу 14. кола регионалне АБА лиге.  Задрани затрпали кош тужног МЗТ-а! Џоуша Бостик доминирао и постигао 38 поена.

Кошарка 30.12.2017 | 09:15
Шоу Бостика - 38 поена и осам тројки МЗТ-у! Искусни амерички бек одиграо страшан меч против МЗТ-а на отварању 14. кола АБА Лиге.

Задрани су већ у првих 10 минута решили питање победника, пошто су уводну четвртину добили резултатом 32:14, па је остатак меча била чиста рутина.

Најефикаснији у победничком тиму био је Бостик који је постигао чак 38 поена (2-6 за два, 10-10 пенали), уз 8 погођених тројки из 12 покушаја. Њега је пратио Ноулс са 18 (7 асистенција), а Шпраља је додао 13.

У македонској екипи истакао се Минчев са 17 поена, један више од Лалића.

Задар је четврти на табели АБА лиге са скором 7-7, док је МЗТ последњи, 12. са само два тријумфа из 14 утакмица.

Задар се укључио у борбу за плеј-оф Јадранске лиге. Задрани су на свом терену демолирали скопски МЗТ са 105:80 у првој утакмици 14. кола регионалног такмичења и преузели четврто место на табели.

Апсолутни херој вечерашње победе екипе из Далмације био је Американац Џошуа Бостиккоји је постигао чак 38 поена и гостујући играчи нису нашли начин да га зауставе.

Већ после прве четвртине Задар је имао великих 18 поена предности и рутински је сачувао предност против најлошијег тима у регионалној лиги.

Престон Ноулс је са 18 поена, поред Бостика, био најефикаснији кошаркаш у редовима Задра, док је код МЗТ-а нешто бољи од осталих био Бугарин Јордан Минчев са 17 поена.

АБА лига – 14. коло:

петак:

Задар – МЗТ Скопље 105:80 (32: 14, 23:27, 25:21, 25:18)