БЛ - Даме и господо: ДАС ИСТ ФУССБАЛЛ!

У првих седам утакмица 17. кола Бундеса постигнуто је 23 гола. Јуче су Хановер и Леверкузен додали ОСАМ, а Лајпциг и Херта ПЕТ.  Лудило у Бундеслиги: Осам голова, без победника! Фудбалери Бајер Леверкузена и Хановера играли су нерешено 4:4 у првој недељној утакмици 17. кола немачке Бундеслиге. Храбра Херта са десеторицом шокирала Лајпциг! Фудбалери Херте одржали су Лајпцигу час фудбала у 17. колу Бундеслиге у коме су победили са 3:2 на Арени у Лајпцигу.

Фудбал 18.12.2017 | 11:45
Меч између Хановера и Бајера донео је много узбудјења и преокрета, али на крају није било победника.

Бајер је повео голом Јулијана Бранта у 11. минуту, да би Хановер преокренуо погоцима Иласа Бебуе у 12. и Никласа Фулкруга у 20. из једанаестерца.

Гости су пет минута касније стигли до изједначења Адмира Мехмедија, али је Хановер на полувреме успео да оде с голом предности, након што је гол постигао Феликс Клаус у 45. минуту на асистенцију Фулкруга.

Бајер је у другом полувремену успео да додје до преокрета головима Леона Бејлија у 47. и 67. минуту, да би Хановер преко Јулијана Корба у 83. дошао до изједначења и на крају до битног бода.

Бајер Леверкузен заузима четврто место на табели Бундеслиге са 28 бодова, док је Хановер 10. са 23.

Бундес "журка" се наставља, лудница у Хановеру...

Прво полувријеме у Хановеру је имало све - ПЕТ голова, пенал, преокрет, ВАР... а друго није много заостајало...

У незаборавном мечу на "ХДИ Арени":

Хановер - Бајер Леверкузен 4:4 (3:2)

Спектакл је отворио Јулијан Брандт у 11. минуту када је ухватио лијеп волеј и продужио низ Леверкузена на 21. узастопну утакмицу у којој су постигли минимално један погодак.

Навијачи Хановера нису много туговали, пошто је само минуту касније Бебу остао усамљен на другој стативи и поравнао резултат.

Хановер је након изједначења био бољи тим на терену, били су први на свакој лопти, јачи у сваком дуелу, а у 18. минуту су тражили једанестерац након што је Џонатан Тах оборио Феликса Клауса. Судија је одмахнуо руком и игра се наставила, али је двије минуте касније на асистенцију ВАР арбитар промијенио своју одлуку, а са бијеле тачке сигуран је био Фулкруг.

Само пет минута касније Мехмеди је погодио за Леверкузен и поравнао на 2:2, да би Клаус довео Хановер на "корак испред" у 45. минуту.

Ту забави није био крај - напротив!

У другом полувремену Хајко Херлих је у свлачионици оставио браћу Бендер, а на терен послао Леона Бејлија и Доминика Кора.

То му се врло брзо исплатило!

Млади Хавериц је пасом "пресјекао" одбарну Хановера, а пребрзи Јамајчанин није много оклијевао - једним додиром је прихватио лопту, а другим је послао у мрежу за 3:3.

Подсјетимо се да је у "далеком" 11. минуту утакмице Леверкузен у вођство довео Јулијан Брандт, а "аспиринџије" су предност поново стекле у 67. минуту новим голом Леона Бејлија.

Навијачи Леверкузена, који су масовно дошли у костимима Деда Мраза били су у делиријуму.

Ипак, посљедњу ријеч је имао Хановер - мора се рећи заслужено!

Тачку на "лудило" које су приредили Хановер и Леверкузен је ставио Јулијан Корб у 83. минуту утакмице, за сјајних 4:4.

-Десет Хертиних хероја се "са штитом" враћа у Берлин-

Храбра Херта са десеторицом шокирала Лајпциг! Фудбалери Херте одржали су Лајпцигу час фудбала у 17. колу Бундеслиге у коме су победили са 3:2 на Арени у Лајпцигу.

Победа берлинског тима је утолико већа јер је остварена са играчем мање. Херта је скоро читав меч играла са десеторицом јер је Торунариња у седмом минуту добио директан црвени картон због повлачења.

Картону је претходио водећи гол Херте која је повела преко Селкеа у петом минуту.

Есвајн је упутио слаб центаршут по земљи, лопту нико од дефанзиваца Лајпцига није избацио, па је стигла до Селкеа који је инстиктивно шутирао под пречку за 1:0.

Други гол на опште изненађење постиже Саломон Калу у 31. минуту када је био највиши у скоку после корнера, а за потпуни шок у Лајпцигу се побринуо Селке другим голом у 51. минуту за 3:0.

У казненом простору Лајпцига су после корнера за Херту чак четворица играча завршила на трави, настала је конфузија у којој се најбоље снашао Селке и лаганим волеј ударцем савладао противничког голмана.

Селке је могао и до хет-трика на уласку у последњих пола сата игре, промашио је одличну прилику, да би већ у 68. минуту Орбан после центаршута Бруме главом пружио наду Лајпцигу.

Други гол за Лајпциг дао је Халштенберг у 92. минуту после неспоразума Есвајна и Лазара у одбрани, али је било касно да се направи потпуни преокрет.

Херта је победом дошла до 24. бода, налази се на 10. месту, док је Лајпциг пети са 28 бодова.

Два гола Дејвија Зелкеа "погурала" су Херту у првој историјској побједи против његовог бившег клуба, иако су преко 80 минута играли са човјеком мање.

Гости из Берлина су одлично кренули у меч и већ након пет минута дошли су у вођство голом Зелкеа који је "закуцао" центаршут који је упутио Александар Есвајн. Изгледа да је између младог Нијемца и "бикова" остало "зле крви" пошто се млади нападач није штедио при прослави поготка.

Ипак, славље навијача Херте није дуго потрајало пошто је штопер Џордан Торунарига као "посљедњи" човјек саплео Тима Вернера и зарадио црвени картон.

Без обзира на играча мање у пољу гости нису "паркирали аутобус" већ су у 31. минуту постигли други гол када је Соломон Калу испратио центаршут Валентина Лазара и савладао Гулашија.

У другом дијелу домаћини су имали иницијативу, али гол којим је утакмица ријешена постигла је Херта.

Дејви Зелке је након корнера остао сам на другој стативи и мирно савладао Гулашија за свој други гол вечерас.

Лајпциг је до краја меча преко Орбана у 68. минуту смањио резултат, да би у судијској надокнади Халштенберг погодио за коначних 2:3.

Ово је било најефикасније коло у јесењем дијелу шампионата са укупно 36 постигнутих погодака.