БЛ: Лука стријелац, Мијат асистент, преокрет Дортмунда...

Српска веза: Лука стрелац, Мијат асистент! Фудбалери Шалкеа одиграли су нерешено са Ајнтрахтом 2:2 у 17. колу Бундеслиге, а један од стрелаца за Ајнтрахт био је и српски нападач Лука Јовић.  Дортмунд из двојке у кеца! ''Милионери“ су пред зимску паузу у Бундеслиги тешком муком стигли до побједе против Хофенхајма, директног конкурента у трци за пласманом у Лигу шампиона - 2:1 (0:1).  Јовић "први" на обарачу, првенац Келна! Прва побједа за Келн, стрелац Милош Јојић. Гаћиновић асистирао Јовићу за најбржи гол Бундеса ове сезоне, али је Ајнтрахт испустио два гола предности. Бајерн славио у Штутгарту. Хет-трик Финбогасона за бод Аугзбурга.

Фудбал 16.12.2017 | 21:30
За лош старт утакмице екипе која на табели јури Бајерн из Минхена побринула су се двојица Срба, Мијат Гаћиновић и Лука Јовић.

Ајнтрахт је повео већ после 59 секунди када је Анте Ребић са бока убацио лопту у казнени простор, а Мијат Гаћиновић је проследио до Јовића.

Јовић је уклизао и послао је у мрежу за 1:0. Гаћиновић је у 66. минуту "прозујао" проед Мајера и покушао да савлада Фармана, лопта се одбила до Халера и он је петом дао гол за 2:0.

Шалке смањује добрим убацивањем Бургшталера који по земљи са леве стране центрира за Емболоа у 82. минуту, да би коначан резултат у последњим секундама надконаде од четири минута поставио штопер Ајнтрахта Налдо. На терену се и у дресу Шалкеа нашао један српски интернационалац, Матија Настасић који је одиграо читав меч.

Шалке после ремија има 30 бодова, 11 мање од водећег Бајерна, док је Ајнтрахт седми са 26.

Минхенски Бајерн је минималном победом над Штутгартом обезбедио повећање предности у односу на најближе пратиоце. Екипа која се бори за опстанак и налази се на 14. месту пружила је озбиљнији отпор него што се очекивало шампиону Немачке.

Бајерн је мрежу затресао у 79. миунуту када је Коман додао лопту Милеру, а овај са десетак метара савладао голмана Штутгарта.

Штутгарт је имао изузетну шансу да изједначи у 94. минуту када је Рафиња скривио пенал, али је Шадрак Аколо пропустио шансу да постигне гол јер му је Свен Улрајх одлично одбранио.

Штутгарт је после овог пораза на 14. месту са 17 бодова.

Фрајбург је одиграо још један интересантан меч са много голова. После победе и невероватног преокрета против Келна играли су 3:3 са Аугсбургом. Финбогасон је постигао хет-трик за Аугсбург, али је начин на који је Аугсбург дошао до бода идентичан као и онај како је то урадио Фрајбург против Келна.

Аугсбург је повео у првом минуту, Гантер је у 20. изједначио, а Петерсен је у 48. и 65. преокренуо и Фрајбург је водио са 3:1. Финбогасон на сцену ступа поново у надокнади времена када са два гола враћа бод својој екипи.

Милош Јојић се нашао у улози асистента за Келн у првој победи "Јарчева" у Бундеслиги. Келн је победио тим Волфсбурга, а једини гол је у 67. минуту дао Клемен после правовремене лопте српског играча.

Келн је упркос победи и даље на дну табеле са шест бодова, а Волфсбург је 12. са 19.

Какво поподне на теренима Бундес лиге!

На пет мечева постигнуто је 16 голова, чак три тима "ишчупала" су бод у судијској надокнади времена, четврти је пропустио идеалну прилику да уради исто то, а "фењераш" Келн коначно је забиљежио прву побједу!

Шампион Бајерн није изгубио у посљедњем колу пред зимску паузу још од сезоне 2001/02 и тај низ није дошао у питање ни овог поподнева у Штутгарту.

Баварци су славили резултатом 0:1 (0:0), а побједу и двоцифрену бодовну предност у односу на најближе ривале сачувао им је у надокнади времена голман Свен Улрајх, одбранивши пенал Конгоанцу Аколоу!

Претходно су играчи Бајерна били помало неозбиљни у двије контре, пропустили су прилику да "овјере" побједу, али на крају ипак нису кажњени за то.

Прво полувријеме, по јакој киши, завршено је без голова, иако је било добрих прилика. Слично као на утакмици против Келна у сриједу, Бајерн је имао иницијативу и посјед лопте, али Родригез, Левандовски и Хумелс након "флипера" у шеснаестерцу нису били прецизни.

Штутгарт је имао велику прилику преко Аколоа у 7. минуту, али је Свен Урљах феноменално одбранио.

Бајерн је у другом дијелу наставио са доминацијом, а пут до три бода пронашао је Томас Милер у 79. минуту. Занимљиво је да Баварци нису никада изгубили утакмицу у Бундеслиги када је Милер био стријелац.

Ајнтрахт је у вођство дошао већ у 2. минуту када су комбиновали Анте Ребић и српски интернационалци Мијат Гаћиновић и Лука Јовић.

Хрват је одлично прихватио дугу лопту и у шеснаестерцу пронашао натрчалог Гаћиновића који је у петерцу упослио Луку Јовића који се лијепо снашао и савладао Фармана и постигао најбржи гол у овој сезони Бундеслиге.

Ајнтрахт је голом Себастијана Алера имао два гола предности, али су Емболо и Налдо извукли бод за Шалке који је непоражен на тринаест узастпоних утакмица.

У посљедњем колу прије одласка на зимску паузу екипа Келна је забиљежила своју прву побједу, да ли ће то бити прекасно да би "јарчеве" гледали у Бундесу и наредне сезоне видјећемо у прољећном дијелу.

Наду за "јарчеве" буди чињеница да су у посљедње четири утакмице у лиги постигли шест голова, док су у првих тринаест кола постигли само четири.

Асистент за гол Кристијана Клеменса који је донио прва три бода за Келн био је Милош Јојић.

У преостале двије утакмице поподневног програма Аугзбург, тачније Алфред Финбогасон је постигао два гола у судијској надокнади за реми против Фрајбурга.

Док је у дуелу Вердера и Мајнца, двије екипе које су ове сезоне комбиновано направиле 11 "озбиљних" прилика виђено четири гола и праведна подјела бодова.

Дортмунд из двојке у кеца! „Милионери“ су пред зимску паузу у Бундеслиги тешком муком стигли до побједе против Хофенхајма, директног конкурента у трци за пласманом у Лигу шампиона - 2:1 (0:1).

Након што је због серије лоших резултата отказ добио Петер Бош, а на клупу Борусије ускочио, помало неочекивано, доскорашњи стратег „фењераша“ Келна Петер Штегер, „милионери“ су стартовали побједом у Мајнцу (0:2), да би на суботњем дебију пред препуним „Сигнал Идуна Парком“ стигли до новог тријумфа.

и то против Хофенхајма након преокрета! Кладионичарским рјечником речено, било је из "двојке у кеца"!

БОРУСИЈА - ХОФЕНХАЈМ 2:1 (0:1).

Пјевали су навијачи домаћина „Звончићи, звончићи“ са жељом да са три освојена бода дочекују божићне празнике, али је мало шта у суботу полазило за ногом „милионерима“ и игра никако није била „за пјесму“ иако су на крају ипак успјели да забиљеже осму побједу ове сезоне.

Добро су кренули домаћи фудбалери на почетку меча 17. кола, створили су преко украјинског нападача Андрија Јармоленка двије добре прилике, али оба пута није било потребе за интервенцијом голмана гостију из Синсхајма Оливера Баумена.

Међутим, гледано "фудбалски" Хофенхајм је данас био бољи и у најмању руку је заслужио, ако не побједу, а оно барем бод, али увијек у фудбалу не побјеђује квалитетнији тим.

Гости су већ у 20. минуту казнили почетне промашаје Јармоленка и то из акције из „фудбалских уџбеника“.

Био је то мат у три потеза - по десној страни је прошао Турчин Карим Демирбај, прослиједио до Павела Кадерабека, а Чех на „зицеру“ пронашао егзекутора Марка Ута за 0:1.

Чак су изабраници Јулијана Нагелсмана почетком наставка имали одличну шансу да практично „овјере“ побједу над „милионерима“, међутим, Надим Амири се није снашао из врло повољне ситуације.

Казна је услиједила послије сат времена сусрета на „Сигнал Идуна Парку“.

Искупио се Јермоленко за промашаје из првог дијела, асистирајући Шинђију Кагави на петерцу, али је Јапанац оборен успјевши да избори једанаестерцац из којег је Пјер Емерик Обамејанг постигао свој 13. овосезонски погодак - 1:1.

Очекивала се потом опсада гостујућег гола, али Борусија никако није личила на себе, посебно пред својим навијачима, па је Хофенхајм до краја био опаснији и можда је могао и до комплетног плијена, али нису били прецизни Павел Кадерабек и Карим Демирбај у неколико наврата.

Чинило се да ће гости ипак много задовољнији да напусте „Вестфален“, али се Кристијан Пулишић у 89. минуту одлично снашао испред гола гостију, преварио голмана Баумана и убацио лопту у мрежу за велики, али и срећан тријумф "милионера".

Грк Папастопулос Сократис је одиграо 179. утакмицу у дресу дортмундског тима чиме је на „вјечној листи“ клуба стигао легендарног голмана Јенса Лемана, док је његов колега из одбране Борусије, српски интернационалац Невен Суботић, ушао у игру са клупе за резервне играче у посљедњих неколико минута.