ФРА: Кнежеви гурнули Сент Етјен у јаму!

Руфије добио црвени, домаћин попио четири комада! Зелени су у потпуном хаосу.  Монако силан у Сент Етјену! Екипа Монака славила је на гостовању у Сент Етјену са 4:0 у 18. колу Лиге 1.

Фудбал 15.12.2017 | 23:21
Ово су паклени дани за све навијаче Сент Етјена, а Монако им је вечерас додатно утрљао со на живу рану. Кнежеви су убедљиво славили са 4:0 на стадиону Жофри Гишар у премијерном мечу 18. кола Лиге 1.

Сент Етјен је уписао чак девету утакмицу заредом без тријумфа у француском шампионату.

Да ствар буде гора, домаћин је утакмицу завршио са десеторицом играча јер је директан црвени картон зарадио голманСтефан Руфије у 53. минуту.

Он се после трећег гола Монака, а стрелац је био Фабињо, унео у лице главном судији, вероватно му је и рекао нешто што није баш било за камере. Арбитар Делеру му је одмах показао пут у свлачионицу.

Већ после пола сата све је било готово. У трећем минуту Ђибрил Сидибе је начео очајне госте, а у 32. минуту Тома Лемар је дуплирао предност.

Коначан резултат поставио је Балде Кејта у 60. минуту после асистенције Фабиња. Кнежеви су се сада осамосталили на другом месту, мада имају меч више од Лиона и Марсеља.

Изабраници Леонарда Жардима забележили су 12 победу у шампионату и другопласирани су са 38 бодова, шест мање од Пари Сен Жермана.

Са друге стране, домаћи играчи доживели су осми пораз и из 18 одиграних мечева имају само 20 бодова.