БЛ: Историја за Леву и Риберија, Шалке не посустаје!

Бајерн су мучио са Келном, Јојић играо 90 минута! Фудбалери Бајерна из Минхена победили су пред домаћом публиком Келн са 1:0 у 16. колу Бундеслиге.  Ефикасно вече у Бундес лиги.  Три штопера, четири бека, два задња везна и - Келн је против Бајерна прошао као на Маракани! Шалке је други. . . ! Сви домаћини у Бундеслиги данас победили. . .  Марк Ут је "клач" за Хофенхајм ове сезоне! У првом мечу вечерашњег програма Бундеслиге Хофенхајм је као домаћин савладао Штутгарт.

Фудбал 13.12.2017 | 23:30
Изабраници Јупа Хајнкеса остварили су теже него шти се очекивало победу, с обзиром да је Келн последњепласирана екипа са само три бода.

Одлучујући гол на мечу постигао је Роберт Левандовски у 60. минуту. Милер је сјајно спустио лопту Пољаку којем није било тешко да савлада Хорна.

До краја меча Келн је имао прилику у 87. минуту да дође до изједначења, међутим Старке је спречио шок на "Алијанц арени".

Минхенски клуб суверено држи прво место Бундеслиге, пошто имају 38 бодова из 16 утакмица, док је Келн остао закуцан за дно са само три бода.

Српски фудбалер Милош Јојић играо је свих 90 минута у поразу "Јарчева".

Екипа Шалкеа савладала је са 3:2 Аугсбург у 16. колу Бундеслиге. Српси играч Матија Настасић одиграо је свих 90 минута за Шалке.

После 47 минута игре домаћ играчи имали су два гола предности (Ди Санто 44, Бургсталер 47), међутим Аугсбург се није предавао и до 79. минута успео је да изједначи (Сауби 64, Грегориш 89п).

Ипак, полсе само четири минута игре досуђен је пенал за Шалке. Калиђури је био прецизан, па је тако екипа тренера Тедеска дошла до важног тријумфа.

Фудбалери Херте победили су са 3:1 Хановер, а најзаслужнији је био искусни Саломон Калу који је постигао два гола у првом полувремену (18, 45). Минималним резултатом славили су Хофенхајм и Бајер Леверкузен.

Српски фудбалер Милош Вељковић одиграо је 90 минута у поразу Вердера од Бајера.

Рекордни 366. наступ у свим такмичењима за Франка Риберија, највише за једног странца у историји гиганта са "Алијанц Арене", и улазак Роберта Левандовског у десет најбољих стрелаца у историји Бундес лиге навијачи Бајерна су прославили победом.

Келн са овим резултатом може да буде задовољан, пошто је опсада њиховог шеснаестерца трајала 83 одсто времена.

Бајерн - Келн 1:0 (0:0)

Боатенг је лепо пребацио одбрану Келна и пронашао Милера који је оставио повратну за Леванодског, а Пољак је у свом стилу био немилосрдан за свој 166. гол којим се пробио у првих десет на вечној листи Бундес лиге.

Аугзбург је пре овога меча на шест гостовања освојио само један бод ан "Фелтинс Арени". Били су близу да освоје још један, али задњу реч је имао Данијел Калиђури.

Шалке је на "Фелтинс Арени" испустио вођство од два гола разлике, али ипак продужио серију без пораза на 12 утакмица, што им је најдужи низ у последних 11 година.

Шалке је у вођство довео Франко ди Санто у 44., док је Гвидо Бургшталер у 47. минуту одвео "краљевско плаве" на два гола разлике.

Многи тренери годинама тврде да је то "најтежи" резултат, а вечерас су за то добили снажан аргумент. Аугзбург је смањио заостатак у 64. минуту преко Бразилца Франциска Каибуа, док је поравнање донио Греготић у 79. минуту са беле тачке.

Велико славље за Шалке донио је Калиђури у 83. минуту, такође са беле тачке.

Матија Настасић је као део одбране "краљевско плавих" провео свих деведесет минута на терену.

Занима вас како без 15 играча на Бајерн? Ево Келн је вечерас имао показну вежбу на Алијанц арени. Био је то рецепт како се не обрукати против Хајнкесове машине у ситуацији када ваљано не можете ни тренинг да одрадите опхрвани повредама, а камоли да људски саставите тим за гостовање у Минхену. На крају само 1:0 за бившег, актуелног и будућег шампиона...

Баварци су до три бода дошли озбиљно се намучивши. Одлучио је гол Роберта Левандовског, али без луцидног додавања главомТомаса Милера ништа од тога не би било. Имали су домаћи много прилика и полуприлика... Једноставно, када девет играча констатно стоји иза лопте јако је тешко пробити тај бункер. Чак и када играте са два крила, два полушпица и Левандовским...

(На полувремену Хајнкес је извео Толисоа и Видала, а увео Комана и Хамеса)

А баш добро се забункерисао Штефан Рутенбек. Веровали или не, он је на терен послао три штопера и четири бека?! Плус двојицу задњих везних. Не зато што је то желео, већ зато што другачији тим није могао да састави. Тако му је леви бек Лукас Клинтер играо у самом шпицу напада, док су Олковски и Хардверкер изигравали крила. Офанзиван је био још само нашМилош Јојић.

И у таквој ситуацији Келн је у 88. минуту имао сјајну шансу да преко Клинтера стигне до бода. Изиграо је двојицу дефанзиваца домаћина бек гостију, наместио се и тукао одлично, али ветеран Том Штарке чудесно је интервенисао...

И у осталим утакмицама вечерас домаћини су били неумољиви. Леверкузен и Хофенхајм додуше по 1:0, а највише узбуђења било је у Гелзенкирхену, где је Шалке тукао Аугзбург са 3:2. Гости из Баварске вратили су се после 0:2 головима Кајубија и Грегорича, међутим, дошао им је главе пенал Калиђурија у 83. минуту. Сјајан гол дао је Франко Ди Санто, петом за 1:0 у 44. минуту...

Марк Ут је "клач" за Хофенхајм ове сезоне! У првом мечу вечерашњег програма Бундеслиге Хофенхајм је као домаћин савладао Штутгарт.

Хофенхајм и Штутгарт су у посљедњих шест међусобних утакмица постигли 28 голова, вечерас само један.

Гол вриједан три бода постигао је Марк Ут, којем је то пети гол након 75. минута ове сезоне.

Екипа Јулијана Нагелсмана вечерашњи програм Бундеслиге чека на трећем мјесту.

Хофенхајм - Штутгарт 1:0 (0:0)

Тим Јулијана Нагелсмана је у цијелој прошлој сезони забиљежио четири пораза, а поразом у прошлом колу од Хановера су изједначили тај скор па су овај меч, против екипе која нема побједу у гостима ове сезоне, видјели као идеалну прилику за повратак на побједнички колосијек.

Штутгарт је одиграо одлично прво полувријеме, избјегли су "замке" које им је припремио Јулихан Нагелсман и још успјели да створе пар добрих прилика.

Хофенхајм је имао три одличне прилике у којима је сваки пут учествовао бивши "ђак" Штутгарта Серж Гнабри. Млади њемачки репрезентативац је најбољу прилику имао средином полувремена када је сјајно " продао тунел" Бадштуберу али је лопту послао поред десне стативе.

У другом полувремену млади њемачки стручњак је "бацио коцку" и у игру увео офанзивно оријентисане Андреја Крамарића и Адама Сзалаија што је баланс утакмице премјестило на половину Штутгарта.

Хофенхајм је до заслуженог вођства, вриједног три бода, дошао преко Марка Ута у 81. минуту. Покушај Павела Кадерабека је очишћен са линије али је лопта погодила стативу и нашла пут до Чеха који је на петерцу пронашао Ута који је био сигуран за свој осми гол, занимљиво пети након 75. минута ове сезоне.