ИТА - Куп: Виола са пенала до четврфинала!

Фјорентина победила Сампдорију у занимљивом окршају - 3:2 (1:1).  Пенали пре пенала! Пет голова - три једанаестерца на "Артемио Франкију".

Фудбал 13.12.2017 | 20:15
Фјорентина и Сампдорија су са пенала донели одлуку о другом четвртфиналисти Купа Италије, а славио је домаћин са 3:2 (1:1) после занимљивих 90 минута.

Чак три најстроже казне досудио је главни арбитар овог мечаАбисо у другом полувремену и то две за Виолу, једну за Дорију, што је на крају и донело одсудну предност Љубичастима после изједнченог првог полувремена.

Оба пута за домаћине прецизан је био Француз Жордан Веретукоји се испоставио као добар пеналџија који је одвео Фјорентину у наредну рунду где је чека победник сутрашњег окршаја Лацио - Ћитадела.

Српски интернационалци Никола Миленковић (Фјорентина) и Филип Ђуричић (Сампдорија) преседели су овај меч на клупама за резерве и нису добили прилику да покажу шта знају.

Фиорентина се пласирала у четвртфинале Купа Италије након што је у узбудљивом мечу на "Артемио Франкију" савладала Сампдорију 3:2 (1:1). Од пет погодака, чак три су била из пенала.

Само 89 секунди било је потребно домаћину да дође до предности. Била је то течна акција коју је у гол претворио Кума Бабакар (на слици).

Шест минута прије одласка на одмор Едгар Барето изједначио је на 1:1, да би предност домаћину, са "бијеле тачке" у 59. минуту вратио Жордан Верето.

Ново изједначење у 77. минуту, такође са 11 метара. Стријелац је овај пут Гастон Рамирез, да би у посљедњим тренуцима сусрета, Верето другим голом из једанаестерца осигурао свом тиму пласман међу осам најбољих екипа.

Подсјетимо, Интер је синоћ са комбинованим тимом тешком муком салвадао трећелигаша Порденоне. Након 90 минута на "Ђузепе Меаци" није било голова, а "неразури" су на пенале славили 5:4.

У четвртфиналу ће играти против градског ривала Милана, уколико "росонери" вечерас успију да елиминишу Хелас Верону (20.45).

(1) Јувентус - Ђенова (20.45)

НАПОМЕНА: У четвртфиналу снаге ће одмјерити побједници мечева 8-7, 6-5, 4-3 и 2-1.

Извор: моззартспорт/мондо.ба