ЕК: Лимож славио у Берлину, Пено 13п+5ас!

Кошаркаши Лиможа победили су на гостовању Албу из Берлина са 84:78 у осмом колу групе Ц Еврокупа.  Лекција Будућности у Турској, добра партија Пена! Галатасарај славио с 82:61.

Кошарка 13.12.2017 | 11:45
Ово је био веома важан тријумф за Французе, пошто сада имају чак три победе више од Партизана и Билбаа, али и утакмицу више.

Шансе црно-белог клуба су и пре овог кола биле сведене на минимум, а после ове победе Лиможа, оне готово да не постоје.

Најефикаснији у саставу Лиможа био је Дани Гибсон са 16 поена, по 13 су убацили Бутил и Жаите, док је 12 постигао Дру Џојс.

У пораженом саставу добар меч одиграо је репрезентативац Србије Стефан Пено. Бивши играч Барселоне меч је завршио са 13 поена и пет асистенција. Испратили су га само Радосављевић и Сикма са по 11 поена.

Лимож у наредном колу гостује Партизану, док Алба путује у Виљнус на сусрет са Лијетувос Ритасом.

Алба је још раније обезбедила пласман у наредну рунду, пошто имају скор од пет победа и три пораза.

Галатасарај је лако изашао на крај против Будућности у Истанбулу. Лавови су славили с 82:61 и тако дошли до своје треће победе у Еврокупу, док је Будућност пала на 4-4.

Турци су доминирали у првом полувремену, водили 41:34 на полувремену, док је моментум остао исти и до краја утакмице.

Кључни моменат је био на пет минута до краја када је Галата отишла на 72:56 и ту је био крај за госте. Двајт Харди је дао 22 поена, док је Скоти Хопсон додао 14 и четири скока.

Код црногорског тима Алекса Илић је убацио 13 и имао осам скокова.