БЛ: Лајпциг наставља да посрће!

Фудбалери Волфсбурга и Лајпцига ремизирали су 1:1 у премијерном мечу 16. кола немачке Бундслиге.  Бајерн има шансу за +10, Ориги у конкуренцији за нај блам 2017. години.  РБ Лајпциг узео само бод на гостовању Волфзбургу. . .

Фудбал 12.12.2017 | 20:55
"Вукови" су повели преко Верхефа из пенала у 15. минуту, да би резултат поравнао Халштенберг у седмом минуту другог дела меча.

Дивок Ориги имао је две сјајне шансе да донесе победу домаћину, али је 12 минута пре краја шутирао преко гола, док му је у последњим секундима шут сјајно одбранио Гулаши.

Волфсбург је ремизирао друго коло у низу и остао на 11. месту са 19 бодова, свега четири од зоне испадања.

Руже не цветају ни Ред Булу, тим из Лајпцига је ремизорао трећи пут у последњих пет кола, док је у међувремену победио само једном, па би на крају овог кола могао да остане без друге позиције, а лидер Бајерн да му додатно побегне.

У следећем колу Лајпциг дочекује Херту, док Волфсбург гостује дављенику Келну, предстојећег викенда.

Лајпциг грца ли грца, а Бајерн удара по гасу и оставља га у прашини! Тако би могао и вероватно ће такав и бити епилог бундеслигашке трке за титулу... Јер тим коме се други пут у сезони дешава једна овако лоша серија - једна победа у пет утакмица - не може да се нада успешној борби са машинеријом из Минхена.

Бикови су у премијерном мечу 16. рунде одиграли само 1:1 са Волфзбургом, па ће Бајерн, уколико сутра добије Келн, а у то апсолутно нико не сумња, побећи првом пратиоцу чак десет бодова. Рекло би се - недостижних десет бодова...

РБ Лајпциг јесте био бољи у вечерашњем мечу од Вукова, али не и довољно конкретан у последњој трећини терена, како то тренери воле да кажу. Више су гости нападали, више претели, имали на кило тих полуприлика и опасних контри, но мрежу Волфзбурга успели су само једном да затресу. И то после дивних потеза Јусуфа Поулсена, односно добре реакције бека Марсела Халстенберга у 53. минуту.

Домаћи су повели из спорног пенала који је начинио Ибрахима Конате, а са беле тачке сигуран био Верхег.

Поред голова два бека, утакмицу у Волфзбургу обележио је Дивок Ориги. Његов промашај из 78. минута сасвим сигурно ући ће у конкуренцију за највећи блам 2017. године. Нападач Ливерпула успео је после идеалне лопте са бока да пребаци читав гол и празну мрежу са свега три метра...