АБА: Морнару трилер у Скопљу!

Кошаркаши Морнара победили су у Скопљу МЗТ са 72:69 (13:19, 18:19, 17:25, 24:6) у јединој суботњој утакмици 11. кола АБА лиге.  Дерек Нидам спречио Лукајићев подвиг! Бек Морнара сјајном партијом и тројком донео победу Баранима у Скопљу.

Кошарка 11.12.2017 | 09:30
Морнар је до победе предводио Дерек Нидхам са 24 поена, док је Страхиња Мићовић додао 14.

У екипи МЗТ-а најефикаснији био је Бојан Трајковски са 17, а по 11 су додали Ђорђе Мајсторовић, Јуре Лалић и Марко Симоновски.

МЗТ је током већег дела меча био у предности, у једном тренутку у трећој четвртини имао је и 19 поена предности, али је у финишу уследио велики пад у игри, што је Морнар искористио и до тријумфа дошао тројком Нидхама 21 секунду пре краја сусрета.

Морнар је осми са пет победе и шест пораза, док је МЗТ последњи, 12. са скором 2-9.

Узбудљив меч одигран је у Скопљу, али без изненађења.

МЗТ је доживео још један пораз ове сезоне, девети, и остао убедљиво најлошије пласиран тим АБА лиге после 11 кола. Није помогла промена тренера, Жељко Лукајић успео је да тргне екипу, али не и да је потпуно пробуди из зимског сна, па су до победе у Скопљу дошли кошаршаки Морнара - 72:69 (13:19, 18:19, 17:25, 24:6).

Победника је одлучила тројка Дерека Нидама 16 секунди пре краја, а бек црногорског тима био је најефикаснији играч сусрета са 24 поена.

Страхиња Мићовић додао је 14, а у пораженом тиму најефикаснији био је Бојан Трајковски са 17, док су по 11 убацили Ђорђе Мајсторовић, Јуре Лалић и Марко Симоновски.

Деловало је да ће домаћин успети да дође до тек треће победе ове сезоне, имао је 14 поена предности на уласку у последњу деоницу, али се разлика топила из минута у минут. Само шест убачених поена у четвртој четвртини, премало је да би се очекивала победа...

Цибона - Црвена звезда 18.00

ТАБЕЛА: Будућност 10-1, Звезда 8-2, Цедевита 8-3, ФМП 5-6, Партизан 5-6, Задар 5-6, Олимпија 5-6, Морнар 5-6, Цибона 4-6, Мега 4-7, Игокеа 4-7, МЗТ 2-9.

Извор: Б92/мондо.рс