СП: За почетак - 43 гола Српкиња!

Наше најбоље рукометашице ефикасно почеле учешће на Светском првенству.  Србија стартовала са +20, у недељу нови "тренинг"! Женска рукометна репрезентација Србије стартовала је победом на Светском првенству у Немачкој, пошто је са 43:23 победила селекцију Кине.  ШОК: Корејанке зауставиле Холандију! Рукометашице Јужне Кореје направили изненађење у првом колу Свјетског првенства побиједивши једног од главних фаворита за титулу, селекцију Холандије. Јапанке изненадиле Бразилке.

Остали спортови 02.12.2017 | 21:15
Србија се налази у групи Д са селекцијом Немачке, Камеруна, Холандије, Јужне Кореје и Кине.

Наше рукометашице кренуле су фуриозно и већ после девет минута игре имале предност од 8:1. Србија је кажњавала сваку грешку, а контре су посебно добро трчале Шлезак-Крпеж и Радосављевићева.

Кина је ухватила мало ритам у другом делу полувремена, међутим, пред крај првих 30 минута Србија је поново убрзала и стигла до максмиланих +10.

Голом Сање Дамјановић, на полувреме се отишло са резултатом 21:11.

У наставку меча гледали смо разне поставе Србије, селектор Љубомир Обрадовић је "мешао карте", што се такође показало као добро.

Доминирала је наша пивоткиња Драгана Цвијић која је била нерешива енигма за Кинескиње. На крају, Србија је славила са 43:23 и тако Светско првенство кренула са победом.

Најефикасније су биле Шлезак-Крпеж и Дамјановић са по седам голова, Радосављевић је постигла пет, док су Цвијић, Поп-Лазић и Обрадовић постигле четири.

Наше рукометашице се у другом колу састају са Камеруном, а меч је на програму у недељу од 14 часова.

Светско првенство почело је мирно за српске рукометашице.

Изабранице Љубомира Обрадовића без проблема су победиле у дуелу против Кине и "отвориле" велики турнир уписаним бодовима.

Најбоља српска играчица Андреа Лекић придружила се екипи у петак, али није било потребе да наступи у првом колу, с обзиром на то да још није потпуно залечила повреду рамена.

Андреа је са клупе одгледала како њене саиграчице рутински остварују први тријумф:

СРБИЈА - КИНА 43:23

Катарина Крпеж Слезак (на слици) била је са девет голова најефикаснија играчица утакмице, у којој се питање коначног исхода није ни постављало. Она је најчешће погађала и током припрема и очигледно је допутовала у Лајпциг у одличној форми. Гол мање од ње постигла је Сања Дамњановић - осам.

Наредни изазов Српкиње ће имати у недељу, када ће од 14 часова играти против Камеруна. Потом ће у уторак заиграти против домаћина, Немачке.

СРБИЈА - КИНА 43:23 (21:11)

Арена Лајпциг

Гледалаца 1.352

СРБИЈА: Томашевић 11 одбрана, Чолић седам одбрана, Радосављевић 5, Крпеж Шлезак 8 (1), Лекић, Штевин 1, Лавко 1, Дамњановић 8(1), Николић 2, Радојевић Т 3, Поп Лазић 4, Радојевић Д 2, Обрадовић 3, Стоиљковић 2, Дмитровић

КИНА: Ксауа шест одбрана, Јуру три одбране, Хаиа 2, Ченчен, Багу 2, Ксакинг 1, Ру 2, Нана 1, Јуањуан 2, Вен, Ксаоми 9, Менгуин 2, Женвенг, Менгменг, Цингцинг

ШОК: Корејанке зауставиле Холандију! Рукометашице Јужне Кореје направили изненађење у првом колу Свјетског првенства побиједивши једног од главних фаворита за титулу, селекцију Холандије. Јапанке изненадиле Бразилке.

Репрезентација Холандије уз браниоце трофеја, Норвешку, главни је фаворит за титулу свјетског првака, али су шампионат у Шведској почеле лоше.

Финалисткиње прошлог свјетског и европског првенства поражене су у Лајпцигу резултатом 24:22 у мечу Групе Д, у којој Србија након првог кола држи прво мјесто.

Јужна Кореја јесте једина неевропска земља која је освајала титулу Свјетског првака, али било је то давне 1995. године и мало ко се надао да данашња селекција може до побједе против Холандије која је посљедњих година у врху свјетског рукомета.

Ипак вјеровале су играчице у плавим дресовима и након вођства Холандије 9:7 са четири везана гола преокренуле на 11:9 у 22. минуту меча.

Холанђанке се нису опоравиле од овог шока и Корејанке су на одмор отишле са три гола предности.

Вицешампионке Европе и свијета су се пресабрале у свлачионици, и у  42. минуту вратиле егал – 17:17, да би потом преокренуле на 19:17 и чинило се да ће ствари доћи на „своје“.

Корејанке међутим нису одустајале од тога да на отварању шампионата направе добар резултат и серијом 5:0 стигле на 22:19, а онда до краја сачувале ову предност за коначних 24:22.

Изненађења је било и у осталим групама па су тако репрезентативке Словеније уписале минималну побједу над Француском 24:23 у Групи А, а Пољска је у Групи Д са 33:30 савладала Шведску.

Дебакл на старту шампионата у Њемачкој доживјеле су и Бразилке. Првакиње свијета са шампионата 2013. у Србији су ремизирале 28:28 са Јапаном, али су све до посљедњих секунди биле на рубу пораза од селекције Јапана, којој је најбољи пласман на свјетским првенстима у посљедње двије деценије – 14. мјесто.

Јапанке су на полувремену водиле 15:12 и у наставку сво вријеме имали предност од три, па и четири гола, али су Бразилке у посљедњим тренуцима са два везана гола успјеле да изједначе на коначних 28:28.

Табела: Русија 2, Црна Гора 2, Бразил 1, Јапан 1, Данска 0, Тунис 0

Пласман у следећу фазу избориће четири најуспешније екипе из сваке групе од четири групе.

Извор: мондо.рс/Б92/мондо.ба