ЕЛ: Макаби надиграо Химки, драма ПАО-у, Реал на +32!

Марковић без поена! Кошаркаши Макабија савладали су Химки 77:69 у премијерном мечу осмог кола Евролиге.  "Рафал" Калатиса за победу ПАО на Босфору! Кошаркаши Панатинаикоса савладали су Анадолу Ефес 82:81 после драматичне завршнице на гостовању у Истанбулу.  Реал +32, Милосављевић најбољи у Уникахи! Кошаркаши Реал Мадрида убедљиво су савладали Уникаху 89:57 у шпанском дербију осмог кола Евролиге.

Кошарка 17.11.2017 | 08:30
"Понос Израела" је испустио двоцифрену предност из првог периода, Химки је преокренуо средином трећег, али добром одбраном великан из Тел Авива успева да слави у Подмосковљу.

Макаби је предводио Пјер Џексон са 19 поена, шест асистенција уз по четири скока, асистенције и украдене лопте.

Мајкл Рол га је пратио са 14 поена уз пет проигравања, док су по десет постигли Џона Болден и Норис Кол, који је имао и шест украдених лопти.

У тиму Химкија најефикаснији је био Алексеј Швед са 21 поеном, али је најплаћенији играч Европе изгубио чак седам пута лопту.

Двоцифрен учинак имали су још Томас Робинсон који је забележио дабл-дабл са 17 поена и 13 скокова, те Џејмс Андерсон са 13 уз шест ухваћених лопти.

Српски кошаркаш Стефан Марковић није успео да постигне кош током 19 минута на паркеру, промашио је оба покушаја за три, а имао је пет скокова и две асистенције.

Макаби се петом победом изједначио са Химкијем, који је поражен други пут у низу.

"Рафал" Калатиса за победу ПАО на Босфору! Кошаркаши Панатинаикоса савладали су Анадолу Ефес 82:81 после драматичне завршнице на гостовању у Истанбулу.

Меч је обележио Ник Калатис који је доминирао са 29 поена (7/13 два, 3/4 тројке), десет асистенција и девет скокова.

Калатис је постигао 13 од последњих 15 поена ПАО за преокрет у последњих пет минута, а меч је решио тројком за 82:79 на уласку у последњи минут.

Мало је недостајало да од јунака постане трагичара јер је промашио последњи напад ПАО десетак секунди пре краја, али га је спасао Џејмс Гист сјајном одбраном и блокладом над Ериком Мекалумом у последњој секунди.

Гист је меч завршио са 11 поена колико је убацио и Крис Синглтон. Најефикаснији у екипи Ефеса био је Брок Мотом са 21 поеном уз пет скокова, 16 је додао Мекалум, док је Владимир Штимац убацио 15 уз четири ухваћене лопте.

Панатинаикос је забележио пету победу у Евролиги, добио је трећи меч у низу, док је Ефес поражен шесту пут па је остао на дну табеле.

Басконија тројкама разбила Жалгирис, Мицић 12+8! Кошаркаши Басконије лако су савладали Жалгирис 97:77, на гостовању у Каунасу у осмом колу Евролиге.

Шпански тим је ривала сломио пре свега захваљујући спољнем шути, кошаркаши екипе из Виторије су погодили чак 17 тројки из 29 покушаја.

Баски су већ у првом периоду стекли двоцифрену предност (21:11), до полувремена су је дуплирали (54:34), да би у трећем кварталу стигли до максималних 26 разлике са двоструко више поена о ривала (62:36).

Уследило је опуштање Шпанаца што домаћин користи и до краја четвртине смањује на 11 (68:57), пришао је Жалгирис и на само седам (71:64), али је то само пробудило госте који експресно "беже" на двоцифрену разлику.

Басконију су са по 19 поена предводили Родриг Бубоа и Торнике Шенгелија који је имао и осам скокова, док је Јоханес Војтман додао 15 поена, уз осам скокова и четири асистенције

Двоцифрен учинак имали су још Џејсон Грејнџер са 14 поена уз седам асистенција и пет ухваћених лопти, те Мет Џенинг са 11 поена.

Најефикаснији у екипи Жалгириса био је Паулијус Јанкунас са 20 поена, а одличну партију имао је српски репрезентативац Василије Мицић са 12 поена и осам асистенција.

Басконија је победила трећи пут у последња четири кола и побегла са дна табеле (3-5), док је Жалгирис поражен после две победе у низу па је изгубио корак за горњим делом табеле (4-4).

Реал +32, Милосављевић најбољи у Уникахи! Кошаркаши Реал Мадрида убедљиво су савладали Уникаху 89:57 у шпанском дербију осмог кола Евролиге.

"Краљевски" клуб је импресивном игром прекинуо низ од три пораза, а Андалужане је сломио пре свега доминацијом у скоку те са 14 тројки из 28 покушаја.

Реал је предводио Џејси Керол са 17 поена, 14 је убацио Руди Фернандес, а опет је импресиван био Лука Дончић са 13 поена, десет скокова и шест асистенција.

У екипи Уникахе најбољи је био српски репрезентативац Драган Милосављевић са десет поена, шест скокова и три асистенције, док је његов земљак Дејан Муслин убацио шест поена уз три ухваћене лопте.

Десет поена је за Андалужане убацио и Алберто Дијас, а занимљив податак је да је свих 12 играча које је тренер Ђоан Пласа уводио у игру постигло бар један поен.

Реал је забележио пету победу па се са четири ривала налази на деоби 2-6. позиције, док је Уникаха другим поразом у низу остала ван плеј-оф зоне са 3-4.

Мадриђани су једини домаћин који је славио у четири меча осмог кола Евролиге која су одиграна у четвртак.