Јокић пресудио Тандеру, солидна партија Богдана!

Српски кошаркаш Никола забележио је још једну одличну партију у победи Денвера над Оклахомом – 102:94.  Вестбрук осетио Јокићев лакат, драма у Сакраменту! Дерби вечери одигран је у Хјустону где је Харден убацио 35, а Џејмс 33 поена. Јокић и Богдановић нису били "при шуту", али су се на крају радовали.

Кошарка 10.11.2017 | 09:30
Центар Нагетса је за 28 минута на паркету уписао нови дабл-дабл постигавши 15 поена (7-16) уз 11 скокова и три асистенције.

Сомборац је одиграо лоше прво полувреме, убацио је само четитри поена и брзо је зарадио два фаул, али се у другом делу разиграо и убацио важне поене 52 секунде пре краја пошто је после скока у нападу погодио за 100:92.

Иако су Тандерси имали предност током већег дела меча Денвер је у финишу сломио противника и уписао четврту победу.

Најефикаснији у победничком тиму био је Емануел Мудиеј који је забележио 21 поена, седам скокова и пет асистенција, а пратио га је Пол Милсап са 17 поена, седам скокова и пет асистенција.

Код Оклахоме се истакао Ентони са 28 поена уз пет скокова, док је Вестбрук меч завршио са 13 поена, седам скокова и пет асистенција.

МВП претходне сезоне Расел Вестбрук дочекао је летос у Оклахома Ситију две велике НБА звезде, Кармела Ентонија и Пола Џорџа како би оформили својеврсну верзију "Биг 3" групе и покушали да стану на црту Голден Стејт Вориорсима, али и осталим јаким ривалима са Запада.

После пораза у Денверу од Нагетса у ноћи између четвртка и петка - 102:94, Тандер има 0-5 у дивизији, 0-6 у конференцији и четири пораза у низу.

Уз 15 поена, 11 скокова и три асистенције нашег центра Николе Јокића, Нагетси су "размени ватре" у финишу утакмице успели да одбране предност стечену серијом 9:0 на старту последње деонице.

Бивши играч Денвера, Ентони, погодио је двојку на 1:42 до краја и смањио вођство домаћих на 96:92, на шта је Вил Бартон одговорио са два убачена слободна бацања, Вестбрук промашио исхитрену тројку на другој страни, а Јокић то казнио поенима за 100:92 на 52 секунде пре краја чиме је дуел и преломљен.

Емануел Мудиај постигао је десет од 21 поена у четвртој четвртини, рачунајући и важну тројку за 93:87 на 4:20 до краја.

Пол Милсап постигао је 17, Бартон и Мејсон Пламли донели по 13 поена с клупе, па неприметност Вилсона Чендлера огледана у два поена за 27 минута у игри није скупо плаћена.

Јокић је био распуцан у претходном периоду, али га је у дуелу са Тандером "стао" шут - убацио је једну од пет тројки, али и шест двојки из 11 покушаја, а с њим на паркету екипа је остала у плусу пет поена. Ипак, кључну предност Нагетсима донели су резервисти Мудиај и Бартон током својих изузетно запажених рола.

Мудиај је имао и седам скокова, пет астенција и три изгубљене лопте.

Једини који је могао нешто да погоди претходне ноћи у тиму Оклахоме био је Ентони који је до 28 поена стигао шутем 4/10 за два и 6/10 за три, а имао је и пет скокова, украдену, две блокаде и изгубљене лопте, ал и проблеме са фауловима у финишу.

Џорџ и Вестбрук убацили су по 13 поена, с тим да је први шутирао 6/14 из игре, а други 6/22. Њих двојица имала су седам изгубљених лопти.

Денвер је прекинуо непријатну серију од пет пораза код куће од Тандера, после чега ће екипа тренера Мајкла Малоуна завршити уживање у најдужој серији утакмица код куће ове сезоне - меч са Орландо Меџиком у ноћи између суботе и недеље биће Нагетсима шести узастопни у Колораду након чега их очекује турнеја.

За сада "грумење" има 5-2 пред својим навијачима.

У једном дуелу, Јокић је лактом ударио Вестбрука у лице после чега је лидеру Тандера указана помоћ.

Кошаркаши Сакрамента савладали су на свом паркету у драматичном мечу Филаделфију резултатом 109:108, а српски репрезентативац Богдан Богдановић забележио је солидну партију.

Бивши играч Партизана је за 22 и по минута уписао девет поена (3/10), уз две асистенције и три скока.

Богдановић није добро започео меч, али је трећу деоницу одиграо веома добро.

У драматичној завршници Де‘Арон Фокс је 14 секунди пре краја донео победу Кингсима, пошто је Ембид на другој страни промашио шут за победу у последњој секунди.

Богдан Богдановић убацио је две тројке из шест покушаја за девет поена током 23 минута у игри, имао је и три скока, две асистенције, украдену и две изгубљене лопте, као и једну блокаду у "олараунд" представи која је завршена промашајем Џоела Ембида за победу гостију.

Поенима Д'Арона Фокса на 13,4 секунде пре краја, Сакраменто Кингси остварили су другу узастопну победу, а трећу ове сезоне и избегли шести пораз у низу од Филаделфије Севентисиксерс – 109:108.

Центар Сакрамента Вили Коули-Штајн одиграо је одличну одбрану у изолацији коју су Сиксерси тражили за Ембида у последњем нападу, натерао ривала на степ-бек шут преко руке са приличне дистанце, што је завршено његовим промашајем 13. промашајем на утакмици.

Ембид је до 22 поена стигао уз шут 7/20. Само је тројке шутирао 1/4, али је и сакупио 15 скокова, уз две асистенције, три блокаде и пет изгубљених лопти.

Дарио Шарић играо је 35 минута и убацио 13 поена шутирајући тројке 3/8, а имао је и десет скокова и две асистенције.

Кингси се и даље муче да пронађу игру у нападу, баланс између стартне петорке и клупе, тренер Дејв Јергер и даље као да чека да се у летос окупљеном тиму лидери наметну сами од себе, временом, а претходне ноћи екипа је могла да се ослони на ветерана Зека Рендолфа кјој је убацио 20 поена уз шут 5/12 за два и 2/2 за три поена, али и седам скокова, две асистенције, украдене лопте…

Џастон Џексон донео је 19 поена са клупе у тренутку када су спољни играчи из петорке шутирали збирно 4/12 за три поена - уз Богдановићевих 2/6, Гарет Темпл шутирао је 2/5, а Џорџ Хил 0/1.

"Меч винер" Фокс имао је мизерних 3/12 из игре када се подигао на шут и постигао 11. поен којим је, уједно, решио дуел.

Сакраменто је две вечери раније победио Оклахому иако је имао 17 поена заостатка, чиме је прекинуо низ од седам пораза. Сличан препад Кингси су приредили и Сиксерсима које су "окренули" серијом 7:0 на крају сусрета.

Сакременто ће после ове победе кренути на турнеју по Истоку током које ће одиграти три меча у гостима у низу, а први је у "Медисон сквер гардену" са Њујорк Никсима у ноћи између суботе и недеље.

Дерби вечери одигран је у Тексасу где су се сударили Хјустон Рокетси и Кливленд Кавалирси. Био је то, иако су оба тима играла сјајно уз неколико веома важних улога са обе стране, и дуел Џејмса Хардена и Леброна Џејмса, али је мали рат завршен поенима Клинта Капеле за победу домаћих од 117:113.

"Брада" за 43 минута погодио 2/7 за два и 6/14 за три поена, али и 13 од 14 слободних бацања на која је слат понекад и из неразумњивих разлога. Стигао је до трипл-дабл учинка у виду 35 поена, 11 скокова, 13 асистнција, пет украдених и изгубљених лопти и једну блокаду.

"Кинг" је у првом полувремену угануо зглоб, морао да напусти паркет и оде у свлачионицу на "прву помоћ", али се вратио и за 40 минута у игри убацио 15 од 24 шута уз само три изведена пенала за 33 поена. Имао је и четири скока, седам асистенција и - девет изгубљених лопти.

Фантастичну утакмицу одиграо је Џеф Грин, који се са позиције крила пребацио на центра услед повреде Тристана Томпсона и донео Кавсима 27 поена уз шут 11/15 из игре, али је последњу реч имао Капела.

Серијом 1:13 уз пет Џејмсових поена, Кавалирси су стигли на 112:111 на само 90 секунди до краја, када је почела помало хаотична завршница у којој је Харден два пута промашивао, а Хјустон погађао - прво тако што је "Брада" покупио свој промашај и асистирао Капели, а потом тако што је Капела сам дошао до офанзивног скока на још један промашај Хардена и погодио уз фаул и убачено бацање за 117:113 на 10,7 до краја.

/Мудиај 21, 7 ск, 5 ас - Ентони 28, 5 ск/

Исток: Бостон 10-2, Детроит 8-3, Орландо 7-4, Торонто 7-4, Вашингтон 6-5, Њујорк 6-5, Филаделфија 6-5, Шарлот 5-6, Мајами 5-6, Индијана 5-7, Кливленд 5-7, Милвоки 4-6, Бруклин 4-7, Чикаго 2-7, Атланта 2-9.

Запад: Хјустон 9-3, Голден Стејт 9-3, Минесота 7-4, Мемфис 7-4, Сан Антонио 7-4, Денвер 7-5, Портланд 6-5, Њу Орлеанс 6-6, Л. А. Клиперс 5-5, Јута 5-6, Л. А. Лејкерс 5-7, Оклахома 4-7, Финикс 4-8, Сакраменто 3-8, Далас 2-10.

Извор: Б92/мондо.рс