ПЛ БиХ: У Мостару ''горило'', Сарајево побиједило!

Прекид у Мостару - Дрон са заставом Херцег-Босне! Инциденти обиљежили дерби Зрињски - Сарајево у Мостару. "Горило" у Мостару! Бурни дерби 12. кола Премијер лиге БиХ припао је фудбалерима Сарајева који су као гости савладали Зрињски са 3:1 и тако поново вратили неизвјесност у првенство.

Фудбал 21.10.2017 | 21:20
Бурно у Мостару!

Тим са "кошева" је славио у дербију кола, који је два путе прекидан. Због налета дрона који је носио заставу тзв. Херцг Босне и бакљаде гостујућих навијача.

Зрињски - Сарајево 1:3 (0:2)

Прекид у Мостару - Дрон са заставом Херцег-Босне! Инциденти обиљежили дерби Зрињски - Сарајево у Мостару.

Голови и лијепи потези, којих је било на на дуелу Зрињског и Сарајева, нажалост ни овај пут нису били у центру пажње.

Наиме, дерби 12. кола Премијер лиге БиХ,који је завршен побједом гостију 3:1, прекидан у два наврата!

Први пут јер се у једном тренутку изнад стадиона "Под Бијелим Бријегом" појавио дрон који је носио заставу тзв. Херцег-Босне.

Главни судија меча је тражио да се дрон заустави и склони застава с њега, а када је то учињено дао је дозволу да се утакмица настави.

Други пут дерби у Мостару прекинут је због бакљаде гостујућих навијача.

А што се саме утакмице тиче...

Након почетног одмјеравања снага прву озбиљнију прилику направили су фудбалери Зрињског, који су у том периоду имали више од игре, покушао је Филиповић али је Павловић сачувао мрежу гостију.

Само двије минуте након тога, добру прилику за домаћине пропустио је Билбија у 34. минуту када је његов ударац Павловић скренуо у корнер.

А већ у 37. минуту-шок на стадиону "Под Бијелим Бријегом".

Муњевиту акцију су одиграли Хебибовић и стријелац Кузмановић који је на другој стативи рутински погодио.

Потом је бакљада навијача Сарајева изазвала кратки прекид и након што је утакмица настављена, нови шок за "племиће". Пирић и Чиријак су направили велику грешку, а поклон прецизним ударцем у 43. минуту користи Сарић.

У првих пет минута другог дијела меча добре прилике за Зрињски су имали Билбија, Новаковић и два пута Баришић.

Зрињски је бољи улазак у полувријеме крунисао у 52. минуту, када се одлично снашао Ханџић и са земље смањио на 1:2.

Изабраници Блажа Слишковића су кренули по изједначење имали су одличну шансу преко Билбије, али одлични нападач вечерас није био расположен.

Фудбалери Сарајева су трећи гол постигли након нове грешке домаће одбране. Ахметовић је упослио Велкоског који је несебично асистирао Рахмановићу.

Фудбалери Сарајева су након трећег гола мирно привели меч крају.

САСТАВИ:

ЗРИЊСКИ: Пирић, Баришић, Чирјак, Ханџић, Лучић, Тодоровић, Јаковљевић, Катанец, Ћавар, Филиповић, Билбија.

САРАЈЕВО: Павловић, Хоџић, Станојевић, Новаковић, Кузмановић, Сарић, Ахметовић, Велкоски, Хебибовић, Иветић, Адукор.