СЛС: Пета побједа Мачве, ''нула'' у Суботици...

Фудбалери Мачве из Шапца остварили су тријумф, док је дуел Спартака из Суботице и Чукаричког завршен без голова, у мечевима 14. кола Суперлиге Србије.  Вождовац "радно" до другог места! "Змајеви" стигли до 28 освојених бодова и друге позиције на табели, с тим да су од Партизана, који има само бод мање, одиграли две утакмице више.  Хет-трик Георгијевића за друго место 'Змајева'! Фудбалери Вождовца победили су на свом терену у београдском дербију Рад са 3:0, у утакмици 14. кола Суперлиге Србије и попели се на друго место на табели.

Фудбал 21.10.2017 | 20:30
Мачва је на свом терену савладала чачански Борац минималним резултатом (1:0), а стрелац јединог поготка био је Филип Арсенијевић у 25. минуту.

Изабраници Драгана Аничића остварили су пету победу у сезони и скочили на девето место са 16 освојених бодова, док је Борац остао закуцан на самом дну са седам.

У другој утакмици дана мреже у Суботици су мировале, па су обе екипе задржале пређашњи пласман – Спартак је четврти са 26 бодова, четири више од ’Брђана’ који је три позиције испод.

Одлична друга половина прошле сезоне Вождовчана били су најава да ће у текућој такмичарској години играчи Илије Столице играти важну улогу у борби за Европу...

После 14 одиграних утакмица - и те како могу томе да се надају, пошто су, суботњим тријумфом против Рада, стигли до 28 освојених бодова, што је довољно да најмање "преноће" на другој позицији Суперлиге испред Партизана.

Додуше, црно-бели, који имају само бод мање, одиграли су и два меча мање од "змајева", а свој меч 14. кола играју у недељу против Бачке (15.00, Арена Спорт1).

Вождовац је против Рада стигао до осме победе у сезони, а њу је наговестио погодак Дејана Георгијевића из 38. минута, да би у самој завршници дошли и до убедљивог тријумфа, управо преко истог играча који је уписао хет-трик.

ВОЖДОВАЦ - РАД 3:0 (1:0)

"Грађевинарима" није помогла ни промена тренера (клуб напустио Гордан Петрић и његову позицију заузео је Слађан Николић), па тако остају при дну табеле са 8 бодова, док је од њих једино лошије пласиран Борац који је раније данас изгубио од Мачве.

У осталим данашњим дуелима видели смо победу Јавора против Радника (1:0), уз гол Вука Митошевића десет минута до краја меча, док је Напредак направио преокрет против Земуна (2:1).