ПЛ БиХ: Раднику бод код Крупе, пораз Борца у Зеници!

Челик са минималних 1:0 савладао бањалучки Борац. Крупа извукла бод против Радника, као и Младост у Витезу, гдје је водила па губила.

Фудбал 21.10.2017 | 19:30
Бањалучки Борац уписао је четврти пораз у сезони пошто је савладан у Зеници минималним резултатом.

Иако ослабљен неиграњем неколико стандардних играча Челик је успио надиграти Борац и освојити важне бодове у борби за опстанак, односно горњи дио табеле, док екипа Кизе Милинковића под његовим вођством није успјела да упише четврту побједу.

Већ на почетку иницијативу су имали домаћи па су свој ударац испробали Шишић и Адиловић.

Тренутак одлуке десио се у 32. минуту када је Шишић повукао контранапад и убацио, а Шабановић погодио за 1:0 на Билином пољу.

Четири минута касније Борац је могао до изједначења, када се у прилици нашао Пузигаћа, али од свега – пречка.

Борац је у другом полувремену јурнуо ка голу Марковића, али голман Челика је данас био одлично расположен.

Прво је одбранио шут главом Карића са само десет метара, а нешто касније и покушај Даниловића који се нашао сам пред голом.

У финишу меча Шабановић је имао прилику да повиси на 2:0, али није успио, док су на другој страни, црвено-плави погодили још једном пречку, међутим, резултат се није мијењао.

Борац је након овог пораза остоа ан седмом мјесту ан табели са 17 освојених бодова, док је Челик уписао трећу побједу и налази се на претпосљедњем мјесту на табели.

У дуелу два клуба из Републике Српске, Крупе и Раднике није било побједника.

Меч у Крупи на Врбасу завршен је ремијем 1:1, иако су гости били близу освајању сва три бода јер су водили до самог финиша утакмице.

Домаће је пораза спасио Јашаревић голом пет минута прије краја.

Реми је виђен и у Витезу гдје је истоимени домаћин одиграо 2:2 против Младости у утакмици пуној преокрета.

Гости су водили 1:0 на полувремену колом Мујагића, а у само три минуте, од 70. до 73 Витез је преокренуо погоцима Зукића и Боје. Екипа из Какња код Добоја успјела је, међутим, четири минуте прије краја да изједначи на коначних 2:2, а стријелац је био Исаковић.