БЛ: Шалке рутински против Мајнца!

Фудбалери Шалкеа победили су Мајнц на свом терену, на отварању деветог кола немачке Бундеслиге.  Шалке је четврти! Тим из Гелзенкирхена одавно није био овако високо пласиран!

Фудбал 20.10.2017 | 23:14
Шалке рутински решио "успаванку" на Велтинсу! Шалке победом 2:0 над Мајнцом отворио девето коло Бундеслиге.

Шалке је тако потврдио да се после два узастопна пораза полако враћа у форму, везао је два тријумфа, овога пута резултатом 2:0.

Домаћин је повео већ у 13. минуту преко Леона Горецке – Бургшталер га је лепо проиграо и избацио одбрану гостију, а талентовани везиста рутински „боцнуо“ лопту и затресао мрежу.

Тим из Гелзенкирхена наставио је да напада, имао је и Мајнц своје прилике, али је у 74. минуту Бургшталер решио дилеме око победника.

Он се након корнера и гужве у казненом простору најбоље снашао и поставио коначних 2:0.

Овим тријумфом екипа Доменика Тедеска попела се на четврту позицију са 16 бодова, колико има и трећепласирани Лајпциг са утакмицом мање, док је Мајнц пао на 11. место са 10 бодова.

Српски репрезентативац Матија Настасић због повреде није био у тиму Шалкеа.

Рутинску победу у петак увече уписао је Шалке против Мајнца, који је још једном потврдио да ће му играње на страни бити и ове сезоне велики проблем.

Мајнц је доживио пораз од Шаллкеа резултатом 2:0 и тако низ без победе у гостима продужио на десет утакмица, од чега је чак седам пораза.

Оно најважније на Велтинс арени видели смо 13 минута након почетка и 16 минута пре краја меча, уз на тренутке прилично незанимљив меч, који је судила Бибијана Штајнхаус.

Леон Горецка игра у сјајној форми у последње време, а то је потврдио и лепим голом за вођство "рудара". На мечу Немачке и Азербејџана недавно постигао је ефектан гол петом, а овог пута лобовао је Ренеа Адлера.

Гости из Мајнца имали су најбољу прилику након пола сата игре, када је Бел погодио стативу, међутим, из врло тешке ситуације, практично са попречне линије.

Већи дио меча протекао је без правих прилика, све до 67. минута када је Керер погодио стативу на другој страни, после слободног ударца.

Коначних 2:0 постигао је Гвидо Бургшталер, момак који је постигао изједначујући гол за Аустрију у победи 3:2 над "орловима" у квалификацијама за Мундијал у Русији.

Аустријанац је прво упропастио добру прилику јер је у ситуацији "један на један" са Адлером оклевао и дозволио одбрани да избије лопту у корнер, међутим, само неколико тренутака касније искупио се поготком.

Након ударца главом Налда и одбране Адлера, лопта се одбила до Бургшталера којем није било тешко да је са три метра пошаље у мрежу.

Матија Настасић није био у саставу Шалкеа због повреде, а бх. интернационалац Кенан Кодро одиграо је последњих 11 минута и пропустио добру прилику да постигне почасни гол за Мајнц.