АБА 2: Зрињски у финишу "сломио" Босну!

Мостарски Зрињски је у босанскохерцеговачком дербију са Босном из Сарајева уписао прву побједу у Другој АБА лиги - 76:70.

Кошарка 18.10.2017 | 08:15
Послије уводних пораза представника Босне и Херцеговине, Зрињског од Сплита у гостима (90:76) и Босне од Вршца у Сарајеву (77:84), у уторак је игран бх. дерби у Другој АБА лиги.

Послије велике борбе и занимљиве утакмице у Мостару, радовали су се домаћи кошаркаши.

ЗРИЊСКИ - БОСНА 76:70 (23:18, 16:15, 20:21,17:16)

"Племићи" су до кључне предности од девет поена стигли тек у финишу посљедње четвртине коју су без већих проблема задржали до самог краја. Истина, тројком Мирослава Пашајлића, Сарајлије су се на 11 секунди прије истека 40. минута приближиле на "минус четири", али је сигуран са линије слободних бацања био Марко Шутало и овјерио прву побједу Зрињског у другом по јачини регионалном такмичењу.

Прво име Зрињског на вечерашњој утакмици био је Марко Рамљак који је сусрет завршио са 19 поена, шест скокова и три асистенције. Сјајну партију код мостарског тима забиљежили су Марко Шутало са 16 кошева и Иван Миличевић са пет погодака мање.

На другој страни, у табору сарајевских "студената" најефикаснији је био Драшко Кнежевић са 11 поена, ветеран Горан Иконић је постигао 10, колико је укњижио и Мирослав Пашајлић.