ЕП: Сигуран и убједљив старт Српкиња!

Сигурна победа српских одбојкашица! Најбоље одбојкашице Србије победиле на старту ЕП Чешку максималним резултатом.  Фуриозне одбојкашице стартовале победом на ЕП! Одбојкашице Србије победиле су Чешку (25:22, 25:16, 25:23) на старту Европског првенства у Азербејџану и Грузији.

Остали спортови 22.09.2017 | 17:45
Одбојкашице Србије победом су започеле такмичење на Европском првенству, које се одржава у Азербејџану и Грузији.

Изабранице Зорана Терзића су у првом колу Групе Д победиле Чешку Републику - 3:0 (25:22, 25:16, 25:23).

Изабранице Зорана Терзића одиграле су одлично прва два сета, а онда је у трећем уследио мали пад концентрације.

Ипак, предвођене сјајном Тијаном Бошковић и Стефаном Вељковић српкиње су успеле да преокрену и да добију последњи сет са 25:23.

Србија брани бронзану медаљу од пре две године, када је ЕП одржано управо у Холандији и Белгији. Титулу је тада освојила Русија победом над Холандијом 3-0.

Наша селекција игра у Групи Д у азербејџанском граду Ганџи, а наредне ривалке биће Холанђанке и Белгијанке.

У другом колу изабранице Зорана Терзића играће против Холандије, у суботу од 18 часова, а у трећем са Белгијом у недељу од 15 сати.

Репрезентација Србије на турниру важи за једног од главних фаворита за освајање медаље. Титулу брани Русија, док је Холандија, наш наредни ривал, на прошлом шампионату у Ротердаму и Антверпену била друга.

Српкиње су пре две године освојиле бронзу, док су прошле године на Олимпијским играма у Рију поражене у финалу од Кине.

Србија на европским првенствима има три медаље, по једну сваког сјаја.

Поред Србије и Чешке у Групи Д су још Холандија и Белгија, а дуел ових селекција игра се од 18 сати. Победник групе избориће директан пласман у четвртфинале, док ће другопласирана и трећепласирана селекција у осмину финала.

Ток меча:

Чехиње су пружале јак отпор нашем тиму од старта меча. Србија је водила 8:6 после прве паузе, али ривалке серијом од четири поена преокрећу на 10:8.

После доста грешака са обе стране Српкиње стижу до изједначења на 13:13, али Ћешка стиже до три поена предности. Уследио је тајм-аут Терзића који преокреће ситуацију.

Наш тим серијом 5:0 стиже до 18:16, да би после жестоке борбе у завршници захваљујући одличном сервису наше одбојкашице освојиле први сет са 25:22.

ИИ сет

Одбојкашице Србије играју одлично у другом сету.

Сјајно су стартовале наше играчице и повеле са великих 9:3. Блок одлично функционише и види се разлика у класи.

Предност од шест поена изабраници Зорана Терзића одржавају. ТИјана Бошковић игра сјајно и предност Србије је 18:12.

Стефана Вељковић чак шест поена је освојила у другом сету и управо се њеним поеном завршава други сет. Србија води са 2:0 у сетовима (25:16).

ИИИ сет

Чехиње су боље стартовале трећи сет и држе прикључак са Србијом.

Тијана Бошковић доноси изједначење Србији, 3:3.

Чешка је заиграла много боље у трећем сету и воде са 20:17. Мађутим, наше девојке преко Стефане Вељковић и уз помоћ сјајног сервиса долазе до изједначења 20:20.

Чим су дошле до прикључка, одбојкашице су заиграле много боље и поеном Тијане Бошковић решиле утакмицу (25:22, 25:16, 25:23)!