ШПА: Киксеви Мадриђана, Барса убједљива!

Мадриђанима није био дан, ремији Реала и Атлетика! Шампион успео да изједначи, али му је онда 65 минута било мало да стигне до победоносног гола. Валенсија и Атлетико Мадрид на Местаји играли 0:0. Севиља победила Еибар 3:0. Барса не кикса - већ бежи Реалу четири бода! У каталонском дербију нови хет-трик Месија и лака победа Барсе. Асистенција Дембелеа на дебију.

Фудбал 10.09.2017 | 11:45
Општи утисак је да Реал Мадрид има квалитетнији тим од Барселоне, али ротације и индивидуалне грешке фудбалера "краљевског клуба", којих је у знатно мањој мери било код њиховог најљућег ривала, после три кола значе и заостатак од чак четири бода.

Барселона је у каталонском дербију савладала Еспањол 5:0 (2:0) и тако дошла до треће победе и максималног учинка од девет бодова, док је Реал тек на пет.

Бриљирао је Лионел Меси, стрелац три поготка на вечерашњем дуелу, пошто је био прецизан у 26, 35. и 67. минуту, с тим да је први погодак постигао из офсајд позиције, коју судије нису приметиле на време, док су Ђерар Пике у 87. и Луис Суарез у 90. минуту "дотукли" локалног ривала.

Аргентинцу је ово био 38. хет-трик као фудбалера Барселоне, а укупно 42. у каријери.

Еспањол је и те како знао да тестира не тако сигурну одбрану домаћина која је имала среће у ситуацијама када су Пабло Пјати, Лео Баптистао и Дидак Виља били пред Тер-Штегеном.

Скупо плаћени Усман Дембеле дебитовао је за свој нови тим у 68. минуту када је заменио Ђерара Делофеуа, и забележио асистенцију у надокнади времена када је додао Суарезу за гол, док је и Паулињо добио шансу, након што је већ дебитовао у прошлом колу када је одиграо последња два минута сусрета са Алавесом.

Други узастопни реми Реал Мадрида у првенству Шпаније, тако да ће "краљевићи" после трећег кола имати само пет од могућих девет бодова!

Повратник у Примеру, екипа Левантеа, успела је да извуче реми на стадиону "Сантјаго Бернабеу" - 1:1 (1:1)!

Гости су повели у 12. минуту преко Ивија Лопеза, који је у петерцу искористио необјашњиву успаваност Реалове одбране, да би Лукас Васкез у 36. минуту поставио коначан резултат, пошто је са само метар-два сместио у мрежу одбијену лопту.

Реал и Леванте тако су остали изједначени на табели, са по једном победом и два нерешена исхода. На врху су са по шест бодова Сосиједад и Барселона, која од 20.45 игра градски дерби против Еспањола.

Реал је у претходном колу, пре паузе због квалификација за Светско првенство, код куће одиграо 2:2 са Валенсијом.

Актуелни шампион наредног викенда гостује Сосиједаду и том приликом ће, поред раније суспендованог Кристијана Роналда, бити слабији и за Марсела, пошто је Бразилац у 89. минуту суботње утакмице добио директан црвени картон. Судија је оценио да је брзоноги леви бек после једног судара у казненом простору покушао да ногом удари чувара.

Ни Атлетико Мадрид није победио.

Додуше, "јорганџије" су имале много тежи задатак од градског ривала. Гостовале су Валенсији и после 90 минута борбе није било победника, а ни голова 0:0.