Лига куп: Митар га дао, Тадић испао!

Нападач Орлова постигао првенац у новој сезони у Лига купу Енглеске.

Фудбал 23.08.2017 | 23:40
Први старт у новој сезони и првенац за Александра Митровића у дресу Њукасла.

Истина у Лига купу Енглеске, где је Рафа Бенитез извео вечерас комбиновани тим, али погодак довољан да скрене пажњу шпанском стручњаку да би могао да му укаже поверење и у Премијер лиги где после два кола црно-бели са севера Енглеске имају два пораза.

Центарфор репрезентације Србије лепим ударцем довео је Свраке у вођство већ у трећем минуту, али је Џејсон Камингс за само два минута преокренуо резултат. У финишу првог дела млади Аронс је порванао на 2:2, а како у наставку није било голова овај окршај је отишао у продужетке. Једини вечерас...

Изненађење вечери је елиминација Саутемптона и нашег Душана Тадића. Сви који прате Чемпионшип знају како је Вулверхемптон озбиљан ове сезоне што је показао тако што је испрашио Свеце на њиховом терену са 2:0. Рутински, головима Бата у 67. и Вилсона у 87. минуту. а српски репрезентативац није се прославио за 90 минута проведених на терену.

У ланкашајрском "ел класику" није било изненађења. Барнли је савладао трећелигаша Блекбурн као гост са лаганих 2:0, а дебитовао је и новајлија Крис Вуд који је стигао из Лидса за 16.500.000 евра.

Сигурни су вечерас били и премијерлигаши Вест Хем, Хадерсфилд и Стоук, који су лако оверили пласман у треће коло.

Занимљиво, жреб за наредну рунду Лига купа Енгелске на програму је ноћас у Пекингу у 04.15 часова по нашем времену.