ФРА: Бордоово чудо у Лиону! С. Етјен 3 од 3, слави и Ница!

Јовановић одиграо 90 минута! Екипе Лиона испустила је два гола предности у завршници меча против Бордоа, који је успео да извуче бод, 3:3, у трећем колу Лиге 1. Не помаже ни гол са пола терена - Малком убио Лион! Спектакуларан меч на Олимпик Парку и подела бодова - 3:3 (2:1). Екипа Нице победила је Генган са 2:0.  Сент Етјен наставља да меље, коначно радост за Ницу и Ранијерија! Брајан Дабо двоструки стрелац за Зелене у победи над Амијеном.

Фудбал 20.08.2017 | 10:30
Домаћи фудбалери били су пред победом, али је онда уследио прави шок, пошто су гости прво у 88. минуту смањили преко Лерагера, а потом у надокнади времена преко Малкома изједначили на 3:3.

Све је кренуло одлично за Лион који је преко Набила Фекира повео у 10. минуту.

Да све буде још боље, Кени Тете у 23. минуту повећава на 2:0, међутим пред крај полувремена Дардер добија други жути картон, а Малком смању је на 2:1.

Екипу Лиона ово није омело, пошто у 74. минуту долазе до два гола предност и то са играчем мање – стрелац Бертран Траоре.

Жирондинци, за које је свих 90 минута одиграо Вукашин Јовановић, нису се предавали и на крају им се упорност исплатила.

Спектакуларан меч одигран је овог поподнева на Олимпик Парку, а на крају реми 3:3 је можда и најправеднији исход у окршају Лиона и Бордоа.

Већ после десет минута капитен Набил Фекир подигао је публику на ноге поготком са пола терена. Мајсторски је везиста Лавова распалио по лопти, а она је чудном путањом као стрела завршила у мрежи голмана Костила за велику радост. У 23. минуту новајлија из Ајакса Кени Тете је после корнера повисио на 2:0 и изгледало је да гостима прети права катастрофа.

Међутим, два жута картона Серђија Дардера за само три минута тотално су променила исход овог меча, па је Бордо искористио предност играча више. Прво је сјајни Бразилац Малком у финишу првог дела смањио на 2:1, а чак и када је Лион сјајном голчином Бертранда Траореа из слободњака у 74. минуту повео са 3:1 Жирондинци се нису предали.

Преко Леражеа у 88. и још једног прелепог гола Малкома у првом минуту надокнаде комплетирали су преокрет и на крају освојили бод који ће им сигурно доста значити у наставку сезоне. Какву левицу има Бразилац, заиста је сјајно изгледао данас и показао да га с разлогом траже многи богати клубови.

У екипи Бордоа Вукашин Јовановић је одиграо цео меч, али ништа није могао приликом баражне ватре домаћих фудбалера. Милан Гајић је био на клупи.

Изабраници Лусијана Фавра у року од два минута меча сломили су отпор противника, с тим што су голове постизали у оба полувремена.

Крајем првог, у 45. минуту Алесане Плеа је постигао гол за вођство који ће се испоставити пресудан.

Кажемо пресудан, јер је одмах на старту другог полувремена Реми Валтер у 47. минуту дуплирао предност и тако поставио коначан резултат.

Победу у трећем колу остварила је и екипа Сент Етјена која је са са 3:0 победила Амијен.

Мрежу новог члана Лиге 1 начео је Џонатан Бамба у 13. минуту поготком са беле тачке. До полувремена домаћи играчи су стигли и до другог гола и то поново из пенала, само је овога пута одговорност преузео Брајан Дабо.

До краја меча Дабо је постигао још један поготак, па је тако Сент Етјен забележио и трећи тријумф у исто толико одиграних кола.

Тријумф је остварила и екипа Нанта која је на гостовању победила Троу, док су ремизирали Рен и Дижон (2:2), као и Монпеље и Страсбур.

Прошле сезоне Ница, а ове би то могао да буде Сент Етјен! Зелени играју маестрално на старту сезоне у Лиги 1, а у трећем колу су убедљиво савладали Амијен са 3:0 и сачували максималан бодовни салдо.

Цео посао Сент Етјен је практично завршио у првом полувремену када је стекао два гола предности. Додуше, оба су постигнута из пенала.

Први је искористио Жонатан Бамба у 13. минуту, а други пут је био прецизан Брајан Дабочетири минута пре краја првог полувремена.

Другим поготоком на утакмици, у 67. минуту, Дабо је заокружио сјајну партију и ставио тачку на убедљиву победу.

Већ поменута Ница у овом колу уписала је први тријумф у шампионату и то на свом терену против Генгана. Било је 2:0, а поготке су постигли Аласан Плеа и Реми Валтер. Ипак, према приказаној игри, гостујућа екипа заслужила је макар почасни гол.

А прву тројку у новом шампионату забележио је и Клаудио Ранијери са екипом Нанта. Канаринци су као гости савладали Троа са 1:0 иако су од 34. минута играли без искљученог Шидози Авазијем. Аргентински нападач Емилијано Сала је девет минута пре краја дао једини гол на утакмици.