БЕЛ: Зулте понизио Са Пинта и Стандард!

Тим из Варегема као гост славио са 4:0 у Лијежу!

Фудбал 18.08.2017 | 23:38
Да ли то у Белгији добијамо нови „феномен Лестер“? А име му је Зулте Варегем! Малена екипа из Западне Фландрије понизила је један од најтрофејнијих белгијских клубова, Стандард из Лијежа са 4:0 у четвртом колу Про Лиге.

Вероватно ни највећи оптимисти у редовима навијача Зултеа нису могли да сањају о оваквом тријумфу. А поштено је рећи да су гости, не само по резултату, већ и по приказаној игри понизили тим који тренира Рикардо Са Пинто.

После првог полувремена ништа није слутило да би на стадиону у Лијежу гости могли да направе тотални хаос. Блиставо вече у дресу Зултеа имао је двоструки стрелац Онур Каја.Он је мрежу Стандарда затресао у 70. и 83. минуту из пенала.

Домаћина је начео Нил де Паув поготком у 65. минуту, а стрелац трећег гола био је нигеријски нападач Питер Олајинка.
Ово је екипи Стандарда био већ други пораз у шампионату, а Зулте је макар до суботе увече дошао на прво место на табели.

Иначе, српски интернационалац у Зултеу, Иван Шапоњић преседео је целу утакмицу на клупи за резервне играче.