ЛЕ: Пуче Зенит у Утрехту!

Утрехт носи минималну предност у Санкт Петербург! Фудбалери Утрехта остварили су минималну предност против Зенита из Санкт Петербурга у плеј-офу квалификација за Лигу Европе.  Утрехтова стрела зауставила Зенит! Закарија Лабијад постигао једини гол у првом мечу плеј-офа за Лигу Европе.

Фудбал 16.08.2017 | 20:20
Утрехт је на свом терену савладао руског гиганта резултатом 1:0, а стрелац јединог гола био је Закарија Лабјад у 77. минуту.

Мароканац је одлично испратио контранапад своје екипе и након покушаја Десерса и одбране голмана Лујева, одбитак главом сместио у мрежу.

Иако се очекивало да ће један од најбогатијих клубова у Европи доминирати у овом двомечу, на стадиону 'Галгенвард' је виђена потпуно другачија ситуација. Утрехт је током читавих 90 минута био бољи ривал, створио већи број прилика и могао да слави убедљивији тријумф.

Сиријел Десерс се у неколико наврата није најбоље снашао, да би и Лунев у првом полувремену морао да спасава Зенит.

Српски репрезентативац Бранислав Ивановић одиграо је свих 90 минута у пораженом тиму.

Колико Зенит игра добро у руској Премијер лиги, толико у Лиги Европе уме да направи кикс. А вечерашњи кикс, што пораз на гостовању Утрехту од 1:0 у првом мечу плеј-офа свакако јесте, могао би скупо да га кошта.

У отвореној и интересантној утакмици, екипа Утрехта је успела да обори на леђа великог фаворита и направи велики корак ка пласману у групну фазу такмичења.

Наравно, не би било изненађења да Зенит, ако се уозбиљи, у реваншу дође до убедљиве победе и пролаза даље. За тако нешто мораће одбрана руског тима да буде знатно сигурнија.

Питање победника решио је Закарија Лабијад, дете ПСВ Ајнхдовена, који се одлично снашао на петерцу гостију и у 77. минуту затресао мрежу за велико славља на трибинама стадиона Галгенвард.

Реванш утакмица играће се за седам дана у Санкт Петербургу.

Остали први мечеви плеј-офа за пласман у Лигу Европе на програму су у четвртак, док је реванш у Санкт Петербургу заказан за следећу недељу.

Утрехт – Зенит 1:0 (0:0)