Чемпионшип: Вила посрће, Фулам одолева...

Фулам одолео на Еланду, трио непобедивих чува врх! Астон Вила опет посрнула!

Фудбал 15.08.2017 | 23:40
Енглески Чемпионшип поново нам је донео неколико сјајних утакмица, али и својеврсно разочарење јер у дербију трећег кола није било голова на Еланд Роуду у дуелу домаћег Лидс Јунајтеда и Фулама, српског тренера Славише Јокановића.

Чињеница да лондонски црно-бели нису изгубили у Лидсу и није толико изненађење јер им је ово четврто гостовање заредом да нису осетили горчину пораза у Јорку, а трећи реми заредом у поменутом граду.

Чак према ономе што су приказали вечерас у Лидсу, Јокановићевифудбалери су били ближи победи с обзиром на то да су више шутирали ка голу и имали лопту у ногама.

Занимљиво, ово је Фулама трећи реми у сезони и прва утакмица на којој нису примили гол и то свакако може да радује српског тренера.

Власници Вулверхемптона уложили су доста новца и у летњем прелазном року и то је почело да им се враћа већ сада. Вукови су у гостима славили против доскорашењег премијерлигаша Хал Ситија са 3:2 и задржали максималан учинак.

Португалски тандем Рубен Невес - Диого Жота головима у првом полувремену отворио је врата победе гостима, а потврдио ју је Нуоха Дико у последњим тренуцима меча.

Фанстатичан меч одигран је у срцу јужног Лондона где је Ипсвич после велике борбе и преокрета славио против Милвола са 4:3 и придружио се Вулверхемптону у врху. Стрелац победоносног гола био је Џордан Спенс два минута пре краја утакмице. Иначе, Милвол је повео већ у првом минуту преко Валаса, затим је Ипсвич два пута водио, а домаћин се враћао у живот.

Трећу овосезонску победу уписао је и Кардиф Сити који је код куће славио са 2:0 у дуелу са Шефилд Јунајтедом. Морисон и Мендез-Лаинг били су стрелци за домаћина у мечу у којем су гости свакако заслужили да дају барем један гол.

А навијачи Астон Виле већ сада полако почињу да губе стрпљење, јер њихов тим још нема победу. А вечерас је некадашњи првак Европе изгубио на гостовању од Рединга са 2:1. За само шест минута на старту другог полувремена аутоголом Велана и поготком Бероа, Вила је стигла до победе.