РУС: Преокрет из снова у дербију Москве!

Армија прешла преко шампиона! Сјајан окршај и победа ЦСКА над Спартаком - 2:1 (0:0)!

Фудбал 13.08.2017 | 09:15
Какав градски дерби и каква победа ЦСКА! Актуелни шампион Спартак имао је све до 83. минута, и игру и резултат, а онда за само два минута доживео прави бродолом у 83. дербију Москве - 2:1 (0:0).

После тврдог првог полувремена, много више ватре виђено је у наставку, а битку је распламсао Марио Пашалић. Хрватски офанзивац донео је вођство гостима из црвено-белог дела престонице и заледио ЦСКА арену у 48. минуту. Успевао је Спартак да држи подаље од гола великог ривала, а и Армејцима је дуго требало да се саберу и заиграју како се од њих очекује.

Улазак Чалова у 58. минуту испоставио се као потез утакмице тренера домаћег тима пошто је млади везиста препородио игру ЦСКА у завршних пола сата. До преокрета Армејци су стигли у последњих десетак минута, најпре је Шеников из близине погодио за 1:1, а само два минута касније сјајни Бразилац Витињо прецизним ударцем пробушио голмана Спартака Селикова за коначних 2:1 и велико славље љубитеља плаво-црвених боја.

Доста ватре гледали смо током целог меча, наравно тако је увек када је деби, а играчи два тима стигли су и да се покошкају у самој завршници, на срећу без озбиљнијих последица.

Српски интернационалац Марко Петковић одиграо је читав меч за поражени Спартак.

РУСИЈА 1 - 6. коло