ДФБ куп: Менш окренуо за три минута!

Левер тек после продужетака! Прва рунда немачког купа као увертира у нову сезону.

Фудбал 12.08.2017 | 13:00
Без великих изненађења у прве четири утакмице премијерне рунде немачког ДФБ купа. На прагу елиминације били су Леверкузен и Борусија из Менхенгладбаха, али и једни и други успели су да се провуку на неугодним гостовањима у Есену, односно Карлсруеу.

Колтови су губили са 0:1 све до десетак минута пред крај, када је Јонас Хофман изједначио на 1:1. Три минута касније Бразилац Рафаел преокренуо је резултат и поставио коначних 1:2. Храбри четвртолигаш из Есена и скоро 20.000 људи на трибинама тако су добро презнојили екипу Дитера Хекинга...

Ни на утакмици Карлсруе - Леверкузен није изгледало као да је разлика између та два клуба два ранга. Додуше, домаћи су се носили са великим фаворитом само у регуларних 90 минута. За наставке нису имали шансе и лако су дозволили гостима да дођу до 3:0.

Брауншвајг је испао од Кила јер је промашио пенал и остао с играчем мање при вођству од 1:0, док је Динамо Дрезден избацио Кобленц поготком шест минута пре краја меча - 3:2.