СП - Мук у Будимпешти: Хрвати "отели" титулу!

Пуне трибине храма ватерпола чекале су тријумф домаћина, али су Хрвати покварили журку и други пут у историји освојили пехар првака света.

Остали спортови 30.07.2017 | 00:00
После десет година - Хрватска.

"Баракуде" су у суботу утишале чувени стадион "Алфред Хајош" и након деценије освојиле титулу шампиона света.

После чак четири узастопна одласка на подијум без злата (три бронзе и сребро), репрезентација Хрватске подигла је своју другу титулу, наневши домаћину изузетно тежак пораз.

Пред хиљама гледалаца на базену и још дупло више у оближњој фан зони, Мађари су поново изгубили битку са бољим ривалом и са огромним притиском.

МАЂАРСКА - ХРВАТСКА 6:8 (0:4, 2:0, 2:2, 2:2)

Изабраници Ивице Туцка водили су од почетка (4:0), затим испустили то вођство (4:4), али су у последњој четвртини опет стекли мирних "плус 3", другим голом свог лидера, Сандра Сукна за 7:4.

Мађари нису одустајали, поготком Мартина Вамоша примакли су се на гол заостатка (6:7), а онда је опет Сукно изашао у први план и два и по минута пре краја погодио за нових "плус 2" Хрвата (8:6). Ту је био крај и полуфинални ривал Србије више није имао проблема да мирно сачува предност.