ЕП до 20: "Згажена" и Словенија, Вања опет блистао!

Србија убедљиво победила Словенију у 2. колу ЕП У-20 на Криту. Последњи ривал у Групи Д је Шпанија.

Кошарка 16.07.2017 | 19:00
Млада кошаркашка репрезентација Србије наставила је са одличним партијама на Европском првенству, које се одржава на Криту.

"Орлићи" су у 2. колу Групе Д победили Словенију 82:57 (25:13, 10:13, 15:15, 32:16).

Вања Маринковић је блистао против Италије, а одличну ролу је пружио и "пола дана" касније. Ас Партизана је меч завршио са18 поена, док су Стефан Пено и Никола Танасковић убацили по 13. Пено је поред врло доброг кошгетерског учиника био и први скакач екипе са шест ухваћених лопти, али и асистент са пет додавања.

У другој и трећој четвртин водила се изједначена борба и ако се у обзир узму само та два периода игре Словенија је чак и добила с три поена разлике.

Али...

Пулени Владимира Ђокића имали су сјајно отварање и затварање меча. Посебно су разгирани били у последњих десет минута, када су од "минус седам" осам и по минута пре краја - успели да направе "плус 25".

Србија у трећем колу (понедељак, 20.15 сати) игра против Шпаније.

Извор: мондо.рс